Pracownicy prokuratur chcą podwyżek. W Ostrowie protestowano

9
Najpierw policjanci, potem nauczyciele, a teraz pracownicy prokuratur – lista strajkujących grup zawodowych stale się wydłuża. Dziś, zarówno w naszym regionie, jak i w całej Polsce odbyły się 20-minutowe protesty przed budynkami prokuratur. Ich pracownicy domagają się przede wszystkim podwyżek. Niewykluczone, że po świętach dojdzie do kolejnych strajków.

W całej Polsce jest ich osiem i pół tysiąca. – Dziś odbywa się pierwszy etap naszego protestu. Jeśli nikt nas nie zauważy, to zaraz po świętach zaostrzymy protest – powiedziała w rozmowie z nami Anna Kupczyk z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Domagamy się, aby w 2019 roku zwiększono wynagrodzenia o 1000 złotych netto na etat, chcemy również niezwłocznego uchwalenia modernizacji prokuratury zapewniającej coroczne podwyżki uposażeń i stworzenia nowej ustawy o pracownikach sądów i prokuratury, która będzie zawierać gwarancje podwyższenia płac wszystkich zatrudnionych w wymiarze sprawiedliwości przez ich powiązanie z wynagrodzeniem prokuratorów i sędziów – dodała.

Miesięczne zarobki pracownika administracji obecnie wahają się między 2300 a 2500 złotych netto. Bywa, że osoby bez dużego stażu zarabiają jeszcze mniej.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick