DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Pracowity weekend krotoszyńskich strażaków

W ostatni weekend w powiecie krotoszyńskich doszło do dwóch pożarów. W sobotę wieczorem palił się budynek gospodarczy w miejscowości Wyki (gm. Rozdrażew). Kilka minut po północy dyżurny krotoszyńskiej straży przyjął zgłoszenie o pożarze, do powstania którego doszło w Kobylinie przy ul. Rębiechowskiej. Nikomu nic się nie stało.

Do pożaru w Kobylinie skierowane zostały zastępy gaśnicze z JRG PSP Krotoszyn – ciężki samochód gaśniczy i z OSP Kobylin średni samochód gaśniczy.

– Po dojechaniu na miejsce pożaru kierujący działaniem w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że doszło do zapalenia krzewów oraz żywopłotu na jednej z posesji – mówi bryg. Tomasz Niciejewski.

Strażacy szybko zlokalizowali pożar, który nie zagrażał budynkom.

W sobotę wieczorem palił się budynek gospodarczy w miejscowości Wyki (gm. Rozdrażew). Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysłał na miejsce ciężki samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i samochód gaśniczy z OSP Rozdrażew.


– Powstały par kotłowni w budynku gospodarczym został ugaszony przez właścicieli przy pomocy wody, a samo pomieszczenie zostało przewietrzone. Mieszkańcy znajdowali się poza budynkiem, nikt nie został poszkodowany – mówi Niciejewski.

Strażacy zabezpieczyli teren działania, odłączyli dopływ energii elektrycznej do budynku gospodarczego. Usunęli na zewnątrz nadpalone materiały, przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono pomieszczenie kotłowni pod katem podwyższonej temperatury.

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn, Wiesław Kupczyk

Maciej Parysek

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz