Praca we Wrocławiu – gdzie najlepiej znaleźć zatrudnienie?

8
Interesuje cię przyszłościowa praca we Wrocławiu? W tym mieście rynek pracy jest jednym z najprężniej rozwijających się w Polsce i nie wciąż zwalnia tempa. Sprawdź, w jakich branżach najlepiej szukać nowego zatrudnienia i na jakim stanowisku zarobisz najwięcej.

Praca Wrocław – możliwości

Wrocław to największe miasto po zachodniej stronie Polski, które jest stolicą województwa dolnośląskiego i jedną z najszybciej rozwijających się aglomeracji w kraju. Poczynione tam inwestycje dają wiele możliwości zatrudnienia dla każdego, niezależnie od zdobytego doświadczenia, wykształcenia czy potwierdzonych kwalifikacji. Dlatego, gdy wpisujemy w wyszukiwarkę: praca Wrocław, naszym oczom ukazuje się naprawdę długa lista ogłoszeń oferujących zatrudnienie. Niezależnie od typu i formy zatrudnienia, jeżeli komuś zależy na otrzymaniu posady, powinien znaleźć ją bez problemu. Praca dorywcza, pełen etat czy część etatu? Możliwości jest sporo, zarówno dla osób szukających stałego zatrudnienia, jak i dla studentów, którzy chcą podjąć pracę między zajęciami i zdobywać pierwsze doświadczenie zawodowe.

Praca we Wrocławiu – gdzie szukać?

Stolica województwa dolnośląskiego to siedziba wielu fabryk, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Wrocław należy do czołówki największych miast w kraju i mieszka tam około 630 tysięcy osób. Co roku spora liczba młodych ludzi decyduje się na przeprowadzkę i rozpoczęcie studiów na jednej z wrocławskich uczelni. Uniwersytet Wrocławski, Politechnika, Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego czy Uniwersytet Ekonomiczny są najlepszymi szkołami we Wrocławiu i należą do czołówki uczelni wyższych w Polsce. Osób chętnych do podjęcia studiów i pracy nie brakuje, dlatego miasto stara się oferować mieszkańcom jak najlepsze warunki do rozwoju zawodowego. Wrocław posiada trzeci co do wielkości dochodów budżet w kraju. Wyprzedza go jedynie Warszawa i Kraków.

Przemysł i usługi na Dolnym Śląsku

Największym pracodawcą w mieście jest Credit Suisse Wrocław, który zatrudnia ponad 4 tysiące osób i jest liderem branży outsourcingu. Firma świadczy głównie usługi bankowe, jednak oprócz specjalistów od finansów i ekonomii, bardzo chętnie rekrutuje matematyków, programistów, grafików czy marketingowców. Praca w tej spółce jest marzeniem wielu młodych studentów, dlatego korporacja regularnie zapewnia praktyki oraz staże dla chętnych, które są niebywałą dawką wiedzy i szansą na zdobycie nowych kwalifikacji. Firma oferuje sporo możliwości zatrudnienia, a jednocześnie jest najbardziej pożądanym pracodawcą w mieście. Chętnym do pracy zapewnia jeszcze bogaty pakiet świadczeń socjalnych i benefitów.

Oprócz bankowości miasto stawia na logistykę i transport. To właśnie tutaj swoje siedziby mają liderzy branży tacy jak: Amazon czy Prologis Park. Amazon.com daje w tej chwili prace 2,5 tysiącom osób i wciąż rekrutuje. Na posadę w tej firmie mogą liczyć zarówno pracownicy fizyczni, jak i managerowie czy wykształceni logistycy. Ze znalezieniem posady nie powinni mieć problemu specjaliści ds. IT oraz osoby z wykształceniem technicznym. Inżynierów oraz programistów potrzebują bowiem firmy tj. Nokia czy IBM, które mają swoje siedziby we Wrocławiu.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

8 KOMENTARZE

    • Kolejne żądania dajcie pracę w Ostrowie nikt nie da pracy na widelcu trzeba się postarać a Wrocław Bresłau moim zdaniem to miasto wielu możliwości ma niskie bezrobocie jest prężną algomeracją co tu chcieć tylko nikt nie przyjedzie z pracą do jakiegoś jegomoscia Głowickiego elektoratu komunistycznego z PRL w PRL wszyscy wszystko musieli mieć nikt nie musiał nic załatwiać zero aktywności człowieka bo sekretarz KW PZPR załatwiał każdemu w mieście pracę ale skonczył się PRL ponad 32 lata temu nastał wolny rynek i człowiek musi się zatroszczyć o pracę sam

  1. 14

    WROCŁAW piekne miasto i rzeczywiscie prace mpże łatwiej tam znaleść. Tylko mieszkańczy Ostrowa chcieliby mieć prace w Ostrowie lub bliższej okolicy. A ta ostrowaska “dziura” stoi tylko kościołami,supermarketami ,aptekami i stacjami benzynowymi A GDZIE ZAKŁADY PRZEMYSŁOWE Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA?-BRAK!

  2. 6
    1

    zmienmy władzę w Ostrowie i powstaną nowe zakłady by młodzież starsza mogła wróci do domu do swoich rodziców ktorzy siedzą sami w domu i tęsknią

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick