Pozycjonowanie – skuteczna metoda na wyprzedzenie konkurencji!

0
W dzisiejszych czasach wybicie się na rynku jest trudne w zasadzie w każdej branży. Nie dziwi zatem, że firmy szukają coraz nowszych rozwiązań w zakresie marketingu. Jakiś czas temu takim działaniem było pozycjonowanie. Dzisiaj jest ono już dosyć powszechnie stosowane przez firmy internetowe i stacjonarne. Dlaczego to dobry sposób na wyprzedzenie konkurencji? Jak prowadzić działania SEO, aby były skuteczne?

Pozycjonowanie, czyli widoczność w wynikach wyszukiwań

Być może głowisz się teraz nad tym, co to takiego pozycjonowanie? W takim razie już spieszymy z odpowiedzią. Określa się tak dążenie do uzyskania przez stronę internetową wysokich pozycji w wynikach wyszukiwań. Chodzi o wyszukiwania konkretnych, określonych wcześniej fraz kluczowych. Frazy te to po prostu słowa lub dłuższe treści wpisywane przez użytkowników w okno wyszukiwarki. Im wyżej w wynikach pojawia się strona danej firmy, tym większe prawdopodobieństwo, że użytkownik skorzysta z jej oferty. Dlaczego? O tym w dalszej części tekstu.

Wysokie pozycje, czyli prestiż i jakość

Celem pozycjonowania jest wywindowanie strony jak najwyżej w wynikach wyszukiwań. Jednak czemu właściwie jest to ważne? Poniekąd pewnie dlatego, że użytkownikom często zwyczajnie nie chce się przewijać strony z linkami i klikają w jeden z pierwszych. Jednak stoi za tym coś więcej. Otóż okazuje się, że firmy, których strony zajmują najwyższe pozycje, są postrzegane jako bardziej prestiżowe. Wynika to prawdopodobnie z tego, że użytkownik próbuje znaleźć wytłumaczenie wysokich pozycji poszczególnych stron. Zakłada on, że Google nie umieściłoby na czele listy mało renomowanej firmy. Co więcej, zdaniem większości użytkowników wysoka pozycja to efekt wysokiej jakości produktów i usług. Tym samym pozycjonowanie to sposób na sprzedaż produktów i usług tu i teraz oraz na budowanie wizerunku firmy.

Warto mieć na uwadze, że najwyższe wyniki w wyszukiwaniach można kupić. Jednak w takim przypadku link zostaje oznaczony jako sponsorowany. Wtedy efekt postrzegania firmy jako prestiżowej i jakościowej rozmywa się. Płatne linki są polecanym rozwiązaniem, ale jedynie jako uzupełnienie pozycjonowania organicznego.

Jak pozycjonować skutecznie?

Dzisiaj większość firm prowadzi pozycjonowanie, czyli działania SEO. Co zrobić, aby prowadzić skuteczne działania SEO i pokonać konkurencję? Przede wszystkim trzeba zadbać o każdy szczegół. Wiele firm tego nie robi i traci pozycje między innymi ze względu na niedopracowanie techniczne własnej witryny. Kolejną kwestią jest właściwy dobór fraz kluczowych. Nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest wybór najczęściej wyszukiwanych fraz. Konkurencja jest w ich przypadku bardzo duża, przez co zdobycie najwyższych pozycji zabiera dużo czasu i pieniędzy. Bardziej opłacalne może być pozycjonowanie na mniej popularne lub dłuższe frazy.

Niewątpliwie pozycjonowanie to dobry sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji. Niemniej dojdzie do tego jedynie pod warunkiem przeprowadzenia działań SEO w sposób profesjonalny, najlepiej przez fachowców z tej dziedziny.

Chcesz wyprzedzić konkurencję w sieci? Zgłoś się do Studio Lokomotywa – pozycjonowanie Poznań!

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick