Poznańska Kolej Metropolitalna staje się faktem. Pierwsze umowy podpisane

0
Fot. UMWW
Podpisano pierwsze umowy dotyczące Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Oznacza to, że mieszkańcy m.in. południowej Wielkopolski będą mogli korzystać z nowych połączeń kursujących nawet co pół godziny.

Więcej kursów pociągów w godzinach szczytu i połączenia co pół godziny. Tak ma wyglądać ułatwienie podróżowania osobom, które dojeżdżają do pracy koleją. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Poznania, a także gmin i powiatów położonych wzdłuż dziewięciu linii kolejowych Poznańskiego Węzła Kolejowego podpisali właśnie porozumienie, bez którego 10 czerwca nie mogłaby ruszyć Poznańska Kolej Metropolitalna.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

PKM ma obejmować zasięgiem obszar w promieniu 50 km od Poznania, a więc z dodatkowych połączeń będą mogli skorzystać mieszkańcy Nowego Tomyśla, Grodziska Wielkopolskiego, Kościana, Jarocina, Wrześni, Gniezna, Wągrowca, Obornik i Szamotuł. – Idea Poznańskiej Kolei Metropolitalnej urzeczywistniła się w 100 procentach, a jej efekty będziemy mogli odczuć w czerwcu, gdy pociągi na pierwszych czterech trasach w godzinach szczytu będą odjeżdżały co 30 minut  – Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

ZOBACZ TEŻ: Koleją metropolitarną z Jarocina do Poznania już w czerwcu

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick