Poznajesz te psy? Policja szuka ich właścicieli

2
Ludzka nieodpowiedzialności, wręcz bestialstwo wobec zwierząt znów dają o sobie znać. Jarocińska policja szuka właściciela granatowego Opla Zafiry, który 4 sierpnia w Mieszkowie pozostawił na pastwę losu trzy psy na pastwę losu - sukę z dwoma szczeniakami. Takich przypadków w ciągu ostatnich tygodni było więcej.

Do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radlinie w gminie Jarocin w okresie wakacyjnym miesięcznie trafiają 24 wyrzucone jak na śmietnik psy. Jego pracownicy są bezsilni wobec głupiego zachowania ludzi. Przytuliska są przepełnione np. to w Krotoszynie czworonogów już nie przyjmuje.

Problem jest w przepisach, a w zasadzie w ich braku. Czworonogi nie są czipowane, dodatkowo nikt nie kontroluje i nie ogranicza ich populacji.

4 sierpnia w Mieszkowie przy ulicy Poznańskiej nieznani sprawcy wyrzucili prosto do rowu te trzy psy – sukę i dwa szczeniaki. O tym fakcie policję poinformowali przypadkowi rowerzyści.

Sprawą zajęli się teraz kryminalni, którzy dążą do ustalenia właściciela psów. Wg. nowego prawa przyjętego przez Sejm za znęcanie się nad zwierzętami grozić będą 3, a nie 2 lata pozbawienia wolności; za czyny te dokonane ze szczególnym okrucieństwem górna granica kary wyniesie 5, a nie 3 lata.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick