Pożary zboża pod Ostrowem. Zapalił się także wóz strażacki [AKTUALIZACJE]

2
Fot. Czytelnik
Do pożaru zboża doszło w miejscowości Gutów obok Ostrowa Wielkopolskiego. Dym widać z odległości kilkunastu kilometrów. Na miejscu jest już kilkanaście zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Istnieje zagrożenie przedostania się ognia do pobliskiego lasu. Przed godziną 14.00 strażacy zostali wezwani między Przygodzice, a Janków Przygodzki gdzie również pali się zboże.

AKTUALIZACJA 13.40 

– Zgłoszenie otrzymaliśmy, że chodzi o pożar ścierniska między Gutowem, a Gałązkami. Okazało się, że ogień przedostał się już na zboże. Przez chwilę zagrożone były okoliczne budynki, ale udało się opanować sytuację, trwa dogaszanie. Na miejscu jest 12 zastępów straży pożarnej – informuje bryg. Krzysztof Biernacki z PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Niestety doszło też do uszkodzenia jednego z wozów strażackich. – Do zdarzenia doszło, gdy jedna z grup strażaków zaprzestała gaszenia i tankowali wodę do wozu. Doszło wtedy do zadymienia kabiny, potem okazało się, że najprawdopodobniej zapaliła się komora silnika. Pojazd jest nieużywany i prawdopodobnie będzie holowany. Jeden ze strażaków został lekko podtruty dymem i został odwieziony do szpitala – dodaje Biernacki.

AKTUALIZACJA 13.55 

– Kilka minut temu otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze zboża na pniu między Przygodzicami, a Jankowem Przygodzkim. Zastępy udają się na miejsce – informuje bryg. Krzysztof Biernacki.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick