Pożar sklepu na ostrowskim rynku [AKTUALIZACJA] [ZDJĘCIA]

0
Do pożaru jednego ze sklepów doszło na ostrowskim rynku w poniedziałek przed godz. 7.00. Na miejsce wezwano straż pożarną, która szybko opanowała żywioł. Nie ma osób poszkodowanych. Ewakuowano 8 osób z mieszkań w kamienicy, w której znajduje się sklep.

AKTUALIZACJA

Po przybyciu na miejsce straży pożarnej, przystąpiono do ugaszenia drzwi, a następnie strażacy dostali się do sklepu wybijając okno wystawowe. – Stwierdzono brak osób wewnątrz. Ewakuowano 8 osób z wyższych kondygnacji. W jednym z mieszkań wyważono drzwi, ale w środku nikogo nie było. Ze sklepu wyniesiono nadpaloną odzież na zewnątrz i przewietrzono pomieszczenie, po czym sprawdzono je kamerą termowizyjną i detektorem wielogazowym. Nie stwierdzono obecności tlenku węgla – mówi kpt. Tomasz Chmielecki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrwie Wielkopolskim.

W trakcie prowadzonej akcji właścicielka sklepu źle się poczuła. Strażacy udzielili jej wsparcia psychicznego, kwalifikowanej pierwszej pomocy i podali tlen. – Odmówiła wezwania pogotowia ratunkowego – dodaje.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Sprawę wyjaśnia policja.

W połowie kwietnia także doszło do pożaru na ostrowskim rynku. Ogień pojawił się w mieszkaniu w kamienicy. Wtedy zginęła jedna osoba.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick