Pożar garażu w Koźminie. Nie żyje jedna osoba [FOTO]

0
W sobotę w Koźminie Wielkopolskim doszło do pożaru w którym zginęła jedna osoba. Szybka reakcja pierwszego zastępu miejscowej OSP pozwoliła na zminimalizowanie strat i zatrzymanie ognia, który zagrażał sąsiednim budynkom.

Ogień pojawił się w garażu, gdzie znajdował się samochód osobowy marki Fiat 126p. Zagrożone pożarem były także dwa sąsiadujące z garażem budynki mieszkalne.

Strażacy rozwinęli dwie linie gaśnicze, jedną w natarciu na palący się garaż, drugą w obronie sąsiadujących budynków – mówi Tomasz Niciejewski z PPSP w Krotoszynie.

W tym samym czasie rozpoczęto przeszukiwanie przylegającego budynku mieszkalnego pod kątem osób poszkodowanych. W jednym z pomieszczeń odnaleziono nieprzytomnego mężczyznę. Przystąpiono do natychmiastowej ewakuacji poszkodowanego na zewnątrz budynku.

Po ewakuacji u poszkodowanego stwierdzono brak czynności życiowych i przystąpiono do natychmiastowej resuscytacji krążeniowo oddechowej. Z uwagi na ciężki stan poszkodowanego zadecydowano o dyspozycji na miejsce pożaru Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo długotrwałej reanimacji nie udało się uratować osoby poszkodowanej – dodaje strażak.

Dzięki szybkiej akcji pierwszego zastępu pożar nie rozprzestrzenił się na przyległe do garażu budynki mieszkalne. Działania zakończono po niespełna 3 godzinach.

Zdjęcia : JRG PSP Krotoszyn / OSP Koźmin Wlkp

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick