Pożar domu w Zdunach. Zablokowana krajowa „15”

0
Kuchnia w domu jednorodzinnym stanęła w płomieniach, a akcja gaśnicza zablokowała krajową "15". To scenariusz wydarzeń, które miały miejsce dziś przed południem w Zdunach w powiecie krotoszyńskim. 4 osoby zostały poszkodowane. Jedna z poparzeniami trafiła do krotoszyńskiego szpitala, podobnie jak matka z dwójką dzieci. Ogień powstał prawdopodobnie przy próbie wymiany butli gazowej.

Zgłoszenie, które dotarło do strażaków dotyczyło płonącego budynku po wybuchu gazu, ale po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że ogień obejmuje jedynie pomieszczenie kuchni. Strażacy weszli do wnętrza i szybko poradzili sobie z tlącymi się elementami. Wszyscy domownicy byli już poza budynkiem, nikogo nie trzeba było ewakuować. 1 osoba trafiła do krotoszyńskiego szpitala z poparzeniami, matka z dwójką dzieci bez obrażeń została poddana obserwacji na oddziale pediatrycznym w Krotoszynie.

Jak tłumaczy bryg. Tomasz Niciejewski, z-ca komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zapalenie się gazu podczas wymiany butli. Działania gaśnicze strażaków zablokowały drogę krajową numer 15 na odcinku Zduny – Trzebnica. Najmłodsi poszkodowani otrzymali od strażaków „Misia ratownika”.

Aktualizacja 13:15

Pożar jest już ugaszony, a sytuacja na drodze wraca do normy.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick