Pożar auta i uszkodzone przyłącze gazowe

0
Wczoraj w Dobrzycy doszło do pożaru auta dostawczego przy ulicy Koźmińskiej. Natychmiast do akcji wyruszył zastęp gaśniczy i ratownictwa technicznego z Pleszewa. Mimo podjętej przez świadków zdarzenia próby gaszenia ognia, w momencie przybycia strażaków paliła się cała komora silnika.

Pojazd dogaszono i przeszukano. Zaledwie jednak strażacy uporali się z ogniem, a już wzywano ich do kolejnego zdarzenia. Tym razem zgłoszenie dotyczyło awarii przyłącza gazowego w miejscowości Kuchary.

Podczas prac ziemnych przy jednym z domów koparka zahaczyła o rurkę gazową, co spowodowało powstanie niebezpiecznego wycieku. Na miejsce zadysponowany został zastęp ratownictwa technicznego Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP oraz zastęp gaśniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołuchowie. Prawie natychmiast na miejscu awarii zjawiło się także pogotowie gazowe – mówi mł. asp. Mariusz Glapa.

Mieszkańcy zagrożonej posesji jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych opuścili swój dom i ewakuowali się w bezpieczne miejsce. Strażacy zamknęli ruch na pobliskiej drodze, wyznaczyli strefę niebezpieczną i cały czas monitowali poziom stężenia gazu. Jednocześnie zaciśnięto uszkodzone przyłącze ograniczając wyciek. Następnie pracownicy pogotowia gazowego przystąpili do dokonania koniecznych napraw.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick