Powiat przejmuje działki w sąsiedztwie szpitala

11
Szpital w Ostrowie Wielkopolskim z lotu ptaka / screen z Google Street View
Ostrowscy radni powiatowi wyrazili zgodę na przejęcie czterech działek przy Al. Słowackiego w Ostrowie Wielkopolskim, które znajdują się w sąsiedztwie szpitala. W przyszłości ma to pozwolić na rozwój lecznicy, ale przedstawiciele starostwa nie zdradzają, jakie konkretnie mają plany dotyczące tych gruntów. Jak dowiedział się portal wlkp24.info, pomysłów jest kilka.

Radni powiatu ostrowskiego byli jednomyślni podczas grudniowej sesji głosując nad projektem uchwały dotyczącym wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości położonej przy Al. Słowackiego. Mowa o działkach w obrębie 0029 oznaczonych numerami: 1/7, 1/8, 1/11 i 1/13 o powierzchni 0,3228 ha (wyrys z mapy ewidencyjnej znajduje się poniżej). Ich przejęcie będzie kosztować powiat 600 tys. zł.

Mimo przyjęcia dokumentu przez radnych, sprawa jest w toku. Trwają formalności związane z przejęciem działek, a to jest proces, który zajmuje nieco czasu. Jak dowiedział się portal wlkp24.info, tereny przy szpitalu mają posłużyć tej placówce pod kątem rozwoju. To jednak melodia przyszłości, a nie plan możliwy do zrealizowania w najbliższych miesiącach.

Zabezpieczenie gruntów przez powiat daje gwarancję, że nie powstaną w tym miejscu inne zabudowania, co uniemożliwiłoby przekształcenie tych terenów na przyszłe potrzeby lecznicy.

Przedstawiciele starostwa na razie nie zdradzają, co konkretnie znajdzie się na przejętych działkach, których nabycie zaakceptowali radni. Pomysłów jest kilka, bo i potrzeby szpitala nie są małe. Niewykluczone, że powstanie na tych gruntach kolejny oddział. Szpital w Ostrowie Wielkopolskim to jedna z największych placówek w regionie, która każdego roku zajmuje się dziesiątkami tysięcy pacjentów.

screen z dokumentu projektu uchwały Rady Powiatu Ostrowskiego / źródło: esesja
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. Przydałby się większy parking przy Szpitalu.Przyjeżdżam z okolicy Ostrowa i mam ogromny problem,aby zaparkować, a jestem osobą niepełnosprawną.Ten lasek,pożal się Boże,mógłby być na ten wykorzystany przy Przychodni Specj.

    • Tak, oczywiście… a po wycięciu drzew, piękny widok z okien szpitala na cmentarz (żeby psychicznie podbudować pacjentów w trakcie leczenia). Chyba jednak już wystarczy, że w ostrowskim szpitalu pierwsze co nas wita to orszak domów pogrzebowych (co raczej sugeruje, że to miejsce gdzie się jest już jedną nogą w grobie, a nie ratuje życie…).

  2. Do kogo należą te działki ?czyzby właściciel gruntu miał w rodzinie radnego lub dyrektora szpitala sprawa śmierdzi na kilometr

  3. Zamiast kupować nowe działki niech uporządkują obecny teren. Burdel przestrzenny na kółkach… wystarczy popatrzeć na zdjęcia satelitarne ile jest tam zmarnowanego miejsca przez złe planowanie.

  4. Podobno na nowonabytych dzialkach ma w przyszlosci powstać cmentarz. Ludzi umiera coraz więcej, a nie ma juz gdzie ich grzebać.

  5. Niektórzy już za długo siedzom za stołkiem i myślom jaki tu wałek zrobić przechodzimy z partii politycznej do niej żeby się na stołku utrzymać

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick