Powiat ostrzeszowski: Budżet na miarę czasów

0
Dochody w wysokości 62 milionów 846 tysięcy, wydatki na poziomie 63 milionów złotych - to budżet powiatu ostrzeszowskiego na rok 2018. Twórcy planu finansowego na kolejny rok zaplanowali jedynie 2 miliony 201 tysięcy złotych na inwestycje. Rada przy jednym głosie wstrzymującym się przyjęła projekt. Budżet skrytykował radny Stanisław Hemmerling.

XXXIX sesja Rady Powiatu w Ostrzeszowie rozpoczęła się minijasełkami w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kuźnicy Grabowskiej. Dzieci wystąpiły z gwiazdkowym programem artystycznym przygotowanym pod okiem nauczycielek: Elżbiety Kędzi, Anny Wróbel i Małgorzaty Gołdyn.

Chwilę potem już tak miło nie było. Radni przeszli do dyskusji na temat budżetu na 2018 roku. Głos zabrali z mównicy Stanisław Hemmerling (PIS) oraz Kazimierz Obsadny (radny niezależny). Choć oboje są w opozycji do koalicji rządzącej w powiecie tylko Hemmerling krytykował plan finansowy na kolejny rok. Obsadny w wielu miejscach chwalił projekt i usprawiedliwiał takie, a nie inne posunięcia.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick