Poważny wypadek w Jaraczewie. Pięć osób rannych

0
W poniedziałek na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 12 z drogą gminną w Jaraczewie doszło do wypadku. Na miejsce zdarzenia zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej, trzy karetki pogotowia z powiatu jarocińskiego, krotoszyńskiego, gostyńskiego oraz policję. Żeby uwolnić poszkodowanych z jednego z rozbitych aut, strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

Kierujący Oplem Vivaro, mieszkaniec gminy Jarocin nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Volkswagenowi Passatowi i doprowadził do zderzenia czołowo – bocznego. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały cztery osoby jadące volkswagenem, które przewieziono do szpitala w Jarocinie oraz kierujący Oplem, który trafił do placówki w Gostyniu – relacjonuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Strażacy, którzy pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia zabezpieczyli miejsce wypadku rozłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach. Przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do osób uwięzionych w samochodzie osobowym, ewakuowano ich z wraku oraz udzielono wszystkim poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy.

fot. Adam Majewski

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick