Potwierdzono u niego koronawirusa. Pacjent zmarł [OŚWIADCZENIE SZPITALA]

0
W ostrowskim szpitalu zmarł pacjent z dodatnim wynikiem na obecność koronawirusa. Władze placówki wydały w tej sprawie oświadczenie. "Podczas pobytu w SOR wobec pacjenta stosowano wszystkie wymogi reżimu sanitarnego, a personel używał adekwatnych środków ochrony indywidualnej. O fakcie zgonu chorego z podejrzeniem infekcji koronawirusowej jeszcze przed uzyskaniem wyniku wymazu powiadomiono Powiatową Inspekcję Sanitarną w Ostrowie Wielkopolskim" - czytamy w nim. Pełna treść oświadczenia na wlkp24.info.

Do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim przyjęto we wtorek 60-letniego pacjenta z rozsianym procesem nowotworowym w bardzo ciężkim stanie, który po kilku godzinach zmarł. Wcześniej przebywał w jednym ze szpitali w regionie, gdy stwierdzono tam wystąpienie koronawirusa. Przeprowadzone badanie wykazało u pacjenta wynik dodatni, a więc został zakażony.

“Podczas pobytu w SOR wobec pacjenta stosowano wszystkie wymogi reżimu sanitarnego, a personel używał adekwatnych środków ochrony indywidualnej. O fakcie zgonu chorego z podejrzeniem infekcji koronawirusowej jeszcze przed uzyskaniem wyniku wymazu powiadomiono Powiatową Inspekcję Sanitarną w Ostrowie Wielkopolskim” – informuje szpital, który wydał w tej sprawie oświadczenie. Jego pełną treść publikujemy poniżej.

Oświadczenie szpitala w Ostrowie Wielkopolskim

W dniu 19.05.2020 w godzinach wczesnoporannych specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego przywiózł do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ZZOZ Ostrów Wlkp. 60- letniego pacjenta z rozsianym procesem nowotworowym, w stanie skrajnie ciężkim. Mimo intensywnego leczenia po kilku godzinach chory zmarł.

Z uwagi na obraz kliniczny oraz wywiad epidemiologiczny (niedawna hospitalizacja pacjenta w jednym z okolicznych szpitali w czasie, gdy stwierdzono tam ognisko występowania wirusa SARS CoV-2) pobrano wymaz w kierunku obecności koronawirusa, który dał wynik pozytywny.

Podczas pobytu w SOR wobec pacjenta stosowano wszystkie wymogi reżimu sanitarnego, a personel używał adekwatnych środków ochrony indywidualnej. O fakcie zgonu chorego z podejrzeniem infekcji koronawirusowej jeszcze przed uzyskaniem wyniku wymazu powiadomiono Powiatową Inspekcję Sanitarną w Ostrowie Wielkopolskim.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick