Potrącenie pieszego przez ciężarówkę. DK12 zablokowana, lądował LPR [AKTUALIZACJA]

0
Fot. KPP Pleszew
Do potrącenia 17-letniego przez samochód ciężarowy, którym kierował 49-latek doszło na DK12 w Piekarzewie (powiat pleszewski). Na miejsce wezwano LPR, policję i straż pożarną. Droga jest całkowicie zablokowana. Do zdarzenia doszło w czwartek ok. 6.00.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zostało wezwane do potrąconego pieszego na DK12 w Piekarzewie. Taką informację potwierdzają tamtejsi strażacy, którzy zabezpieczyli lądowanie śmigłowca.

Policja wyznacza objazdy, bo droga jest zablokowana. Kierowcy powinni wybrać alternatywne trasy.

CZYTAJ TEŻ: Rozbój w Pleszewie? Policja zatrzymała trzy osoby

Kierowcy informują, że spore korki występują też na trasie między Pleszewem a Kowalewem oraz między Fabianowem a Kotlinem. Niewykluczone, że to pokłosie zdarzenia na DK12 i zwiększonego ruchu na tej mniej uczęszczanych zazwyczaj drogach.

AKTUALIZACJA – 9.53
– W Piekarzewie doszło do potrącenia 17-letniego mieszkańca powiatu jarocińskiego przez 47-letniego kierowcę ciężarowego mercedesa. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych. 17-latek został przetransportowany do szpitala we Wrocławiu. Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustalają pleszewscy policjanci – wyjaśnia asp. szt. Monika Kołaska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

Objazdy wyznaczono przez Dobrzycę.

Fot. KPP Pleszew
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick