Potrącenie na pasach, pożar w kamienicy

1
W środę po godzinie 19:00 w Ostrowie Wielkopolskim na ulicy Paderewskiego na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia dwóch osób.

Jak wynika z ustaleń, autobus MZK zatrzymał się przed przejściem, lecz jadący z przeciwnego kierunku młody mężczyzna kierujący VW Golfem nie zatrzymał się i potrącił dwóch przechodniów.

Także wczoraj przy ulicy Raszkowskiej około godziny 18:40 doszło do pożaru mieszkania w trzypiętrowej kamienicy. Na miejscu pracowały trzy zastępy Straży Pożarnej. Mieszkańcy opuścili swoje mieszkania przed przybyciem służb ratowniczych. Prawdopodobną przyczyną pożaru może być zwarcie instalacji elektrycznej. Jedna osoba została lekko poszkodowana.

O godzinie 19:15 w miejscowości Koryta w jednym z mieszkań załączyła się czujka tlenku węgla. Na miejsce natychmiast zadysponowano cztery zastępy Straży Pożarnej. Badanie za pomocą miernika wielogazowego wykazało obecność czadu już w znacznie mniejszym stężeniu około 5-12ppm, ponieważ właściciel domu przewietrzył dom przed przybyciem służb na miejsce za co wielkie brawa dla niego za opanowanie sytuacji.

źródło: Ostrów na Sygnale, fot. archiwum, OSP Raszków

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. często jadę ul. Paderewskiego, zatrzymuję się przed pasami gdy widzę pieszego (są tam targowiska)ale znad przeciwka pędzi samochód i nawet nie zwolni! a ja wtedy klaksonem na niego, czy zauważy? inna sprawa to słaba widoczność pieszego o tej porze…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick