Trzy potrącenia w dwa dni. Bądźmy czujni!

4
Do trzech zdarzeń drogowych z udziałem kierowców i pieszych doszło w minionych dniach na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu ostrowskiego. Ofiarami byli: 11-letni chłopiec, 10-letni rowerzysta oraz 48-letni mieszkaniec gminy Przygodzice. Policjanci apelują o szczególną ostrożność.

W Ostrowie Wielkopolskim na przejściu dla pieszych na ul. Armii Krajowej doszło do potrącenia 11-letniego pieszego. 29-letni kierowca osobowego forda na oznakowanym przejściu prawdopodobnie w ostatniej chwili dostrzegł postać przechodzącą przez jezdnię. Chłopiec trafił do szpitala, ale jego stan jest dobry. Kierowca samochodu był trzeźwy. Policjanci badają szczegółowo przyczyny zdarzenia.

Jeszcze tego samego dnia na skrzyżowaniu ulic Traugutta i Skorupki doszło do zdarzenia z udziałem rowerzysty. 10-letni chłopiec nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu toyotą. Doszło do potrącenia rowerzysty, który trafił do szpitala. 29-letni kierowca osobówki nie był pod wpływem alkoholu.

W Jankowie Przygodzkim z kolei ucierpiał 48-letni pieszy. Mężczyzna szedł chodnikiem w godzinach wieczornych, w pewnym momencie wszedł na jezdnię i w tym właśnie momencie został potrącony przez pojazd. Od 48-latka pobrano krew do badań trzeźwości, natomiast kierowca fiata punto był trzeźwy.

– Apelujemy zarówno do pieszych jak i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Wszyscy powinni stosować zasadę ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg oraz bezwzględnie przestrzegać przepisów. Szczególnie kierowcy powinni pamiętać, że piesi to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy w zderzeniu z pojazdem nie mają szans – apeluje w imieniu funkcjonariuszy st. sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

W nadchodzącym czasie apel ten jest w szczególności słuszny. Coraz krótszy dzień i zmienne warunki atmosferyczne mogą być czynnikami wywołującymi zagrożenie w ruchu drogowym. Kierowcy pojazdów czy jednośladów oraz piesi powinni uszanować wzajemną obecność na drodze, by zapobiec tragediom.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Kierowcy w ogóle nie zwracają uwagi na pieszych, a najgorsze są młode kobiety, wstyd, tak trudno przepuścić kogoś na pasach, a za chwilkę parkują i sami przechodzą. W ogóle, dlaczego chodniki nie są dla pieszych, tylko rowery po nich jeżdżą? Pomysł z podzieleniem ich na dwa pasy jest nie trafiony, jak matka z wózkiem ma się zmieścić, a nagle jedzie rozwydrzony nastolatek i nawet nie użyje dzwonka. To chore, gdzie jest straż miejska??? Niech wreszcie ktoś pomyśli nad bezpieczeństwem pieszych.., a szkoły niech edukują wreszcie młodzież.

    • I Vive versa Pani oburzona. Ostatnio jadąc ul. Wolności o mało nie zrobiłem babie garażu z doopy. Wina była by moja bo zdarzenie na przejściu dla pieszych ale delikwentka nawet nie spojrzała czy jedzie auto, zero kontroli po prostu szła przed siebie jak muł. A pajac które z nią szedł stwierdził że to ja mam uważać nie oni. Taki jest właśnie poziom wiedzy większości pieszych o ruchu drogowym.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick