Potężny pożar podkładów kolejowych. Wezwano 17 zastępów straży pożarnej [ZDJĘCIA]

2
Fot. Adam Majewski/jarocin112.pl
17 zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem trawiącym podkłady kolejowe i trawy w okolicach torów i dawnej Parowozowni w Jarocinie. Ogień pojawił się po południu, ale akcja dogaszania potrwa prawdopodobnie do późnych godzić nocnych.

Rekordowo wysokie temperatury to także ogromne zagrożenie pożarowe. Niedzielne popołudnie doskonale to unaoczniło mieszkańcom Jarocina, którzy wezwali straż pożarną w okolice ulic Ceglanej. Kłęby czarnego dymu spowiły teren w bliskim sąsiedztwie torów, a ogień trawił podkłady kolejowe i suchą trawę na długości kilkuset metrów w kierunku Parowozowni (nieopodal trasy kolejowej z Jarocina w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego i Kępna).

ZOBACZ TEŻ: Duży pożar składowiska odpadów. Dym widać w całym mieści [WIDEO] [ZDJĘCIA]

Po dojeździe na miejsce okazało się, że kilka zastępów straży pożarnej nie poradzi sobie z opanowaniem żywiołu. Wezwano więc kolejne. Ostatecznie na miejscu z ogniem walczyło aż 17 zastępów. Trwa dogaszanie pogorzeliska.

Strażacy w kilku miejscach w Wielkopolsce zmagali się w niedzielę z pożarami. W Poznaniu zajęła się trawa w okolicach Warty, w Gostyniu paliło się ściernisko, a w Konarzewie ogień pojawił się na jednym z pól.

Cztery zastępy straży pożarnej zostały wezwane też na teren lasu w okolicach Przygodzic i Dębnicy, gdzie kilka dni temu paliła się ściółka. „Nasze działania polegały na ponownym zlaniu poszycia leśnego wodą aby zapobiec następnym pożarom” – informują strażacy z OSP Przygodzice na swoim fanpage’u.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Niedziela, „tylko” Jarocin czyli za daleko, żeby kamerę wysłać. WLKP24.info 🙂 Nadal czekam ne newsy ze Złotowa, Piły, Wągrowca, Gniezna iiiiiiiiitd. itd. 🙂

    • Najważniejsze są newsy co dzieje się w kksie Kalisz , taki to nasz lokalny portal informacyjny

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick