Poszukiwania 29-letniego Michała Wojtysia nadal trwają

0
Fot. Szukamy i Ratujemy
W środę, by odnaleźć Michała Wojtysia, zarówno policjanci z Pleszewa jak i kaliscy funkcjonariusze przeczesywali teren rzeki Prosny w Kaliszu - tam bowiem urywa się ostatni ślad po 29-latku. Poszukiwania trwają od blisko trzech tygodni, zaangażowana w nie jest nie tylko rodzina i znajomi, ale przede wszystkim służby i grupy poszukiwaczy-ochotników.

W nocy z 5 na 6 stycznia, 29-letni Michał Wojtyś bawił się w jednym z klubów tanecznych przy ul. Śródmiejskiej w Kaliszu. Około godziny 2.00 w nocy opuścił dyskotekę, wychodząc z niej tylko w koszulce. Od tamtej pory ślad po nim zaginął.

Michała od blisko trzech tygodni szukają policjanci, strażacy, ratownicy wodni i medyczni, jak również grupa Szukamy i Ratujemy z Ostrowa Wielkopolskiego. – Dzisiaj policjanci przeczesywali zbiornik wodny w Kaliszu. Niestety, poszukiwania nie przyniosły rezultatu – informuje asp. Monika Kołaska z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

Kilka dni temu w akcję poszukiwawczą włączono także psy tropiące. – 19 stycznia poprosiliśmy o pomoc Specjalistyczną Jednostkę Ratownictwa Technicznego z Mosiny k. Poznania nie widząc innych możliwości, niż próba wykorzystania psów do ustalenia kierunku przemieszczania mężczyzny – taki wpis dodała na swoim profilu na Facebooku grupa poszukiwawcza Szukamy i Ratujemy z Ostrowa Wielkopolskiego. – Pies rozpoczął pracę pod klubem, następnie skierował się w stronę Villi Calisia – gdzie został zarejestrowany na kamerze, potem poszedł dalej w stronę południową. Do potwierdzenia został wykorzystany drugi pies, który z dużym prawdopodobieństwem potwierdził trasę. Po chwili przerwy podjęta została kolejna próba i kolejna. Ślad urywa się przy rzece – w miejscu, gdzie nie ma barierek. Wszelkie szczegóły przekazaliśmy rodzinie, a wkrótce – po sporządzeniu raportu – policji. 

Wybrany dzień na poszukiwania z psami nie był przypadkiem – wcześniej padał deszcz oraz śnieg, w sobotę było bezwietrznie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick