Postanowili się dogrzać, mało nie zginęli

0

Spaleniem samochodu skończyło się jego dogrzewanie z użyciem promiennika ciepła zasilanego z butli gazowej propan – butan. Na szczęście nikt nie został ranny. Do zdarzenia doszło wczoraj w Krotoszynie. Wrak samochodu został schłodzony wodą i sprawdzony kamerą termowizyjną. 

Zgłoszenie o pożarze do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 15:27. Dyżurny wysłał do miejsca zdarzenia dwa samochody gaśnicze z JRG PSP Krotoszyn.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia kierujący działaniem w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że pali się samochód osobowy Volkswagen T4, pojazd w całości objęty płomieniami, brak osób poszkodowanych i innych zagrożeń – mówi bryg. Tomasz Niciejewski.

Pracownicy firmy budowlanej będącymi użytkownikowi pojazdu usunęli z jego wnętrza promiennik ciepła z butlą propan-butan, które złożyli w miejscu bezpiecznym nie stwarzającym zagrożenia.

Strażacy zabezpieczyli teren działania i w sprzęcie ochrony dróg oddechowych podali pianę sprężoną co doprowadziło do stłumienia płomieni. Wrak samochodu został schłodzony wodą i sprawdzony kamerą termowizyjną. Zagrożeń nie stwierdzono, działania trwające 1 godzinę 7 minut zostały zakończone.

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick