Popis Pogoni i bramka "stadiony świata" w wykonaniu Filipa Szewczyka

Pogoń Nowe Skalmierzyce nie przestaje zaskakiwać. Daleki wyjazd do Kołobrzegu okazał się bardzo szczęśliwy dla podopiecznych Łukasza Bandosza, którzy wygrali z tamtejszą Kotwic 3:1. Zwycięstwo cieszy jeszcze bardziej, kiedy zdamy sobie sprawę, że zespół z naszego regionu pokonał wicelidera tabeli. Wicelidera, który do tej pory jeszcze u siebie nie przegrał.

Strzelanie rozpoczął Dawid Kuczyński, który skierował piłkę do siatki w 28. minucie.  35. gola na 2:0 dołożył Filip Szewczyk. Jego trafienie było z gatunku „stadionów świata”. Precyzyjny strzał zatem podwójnie ucieszy jego i kolegów z drużyny, którzy przed przerwą mieli jeszcze jeden powód do radości. Gola samobójczego strzelił Damian Kostkowski i zrobiło się 3:0. Tak wysokiego prowadzenia Pogoń nie mogła sobie pozwolić odebrać. W drugiej części gry padła tylko jedna bramka, a jej autorem w 74. minucie był Michał Kozajda.

Pewna wygrana spowodowała, że Pogoń jest na 3. miejscu w tabeli ze stratą 2 punktów do Kotwicy Kołobrzeg i 6 do lidera – Olimpii Grudziądz. Z Olimpią Pogoń mierzyła się już tej jesieni. Przegrała u siebie 0:2 i była to jedyna – jak do tej pory – porażka na własnym stadionie w trwającym sezonie 2021/22.

W derbowym starciu na poziomie wielkopolskiej IV ligi Centra Ostrów Wielkopolski pokonała na wyjeździe Victorię Ostrzeszów 4:1. Derby odbyły się także w powiecie krotoszyńskim. Tam Astra Krotoszyn wygrała w Koźminie Wielkopolskim z Białym Orłem 2:1. Bardzo wysokim wynikiem zakończyło się spotkanie Ostrovii 1909 z Victorią Skarszew. Te zespoły mierzyły się już ze sobą w ramach Okręgowego Pucharu Polski. Wówczas górą był Skarszew. Teraz również. Podopieczni Dawida Jóźwiaka rozgromili ostrowski zespół aż 5:2.

Na słowa uznania zasługują także piłkarki Ostrovii 1909. Zespół występujący w II lidze pokonał na wyjeździe Wandę Kraków 3:0. Biało-czerwone zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy południowej ze stratą czterech punktów do liderek z Bielawy.