Ponad promil alkoholu to najniższy wynik, jaki osiągnęli…

0
Pięciu pijanych kierowców zostało zatrzymanych przez kępińskich policjantów. Badania alkomatem wskazały bardzo wysokie wyniki. Najniższy z nich to ponad promil alkoholu w organizmie. Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy i zostali zatrzymani. Za swoje przewinienia odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z kępińskiej komendy przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców na terenie powiatu. Zatrzymali aż pięciu mężczyzn, u których wyniki badania alkomatem dały wysokie wyniki. – W miejscowości Tabor Wielki policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Ford, którym kierował 44-letni mieszkaniec z gminy Bralin. Podczas kontroli, kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu . Wynik alkomatem wskazał prawie 2,5 promila – informuje sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy kępińskiej policji.

Do kolejnego zatrzymania doszło w Kępnie. Zatrzymany został 31-letniego obywatela Ukrainy, który kierował osobowym Peugeotem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Wynik badania w tym przypadku wskazał ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. Tego samego dnia przed północą w Baranowie, kępińscy policjanci zatrzymali do kontroli 52-latka. Badanie alkomatem wskazało promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany został także 27-latek, a w ręce policji wpadł w miejscowości Mechnice. Badanie potwierdziło 1,5 promila alkoholu w organizmie. – W tym samym miejscu kilka minut później, nasi funkcjonariusze zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę, był nim 38-letni mieszkaniec gminy Kępno, który kierował samochodem mając w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu – dodaje sierż. Stramowski.

Wszyscy kierujący zostali zatrzymani i umieszczeniu w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, stracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami i teraz przed sądem odpowiedzą za popełnione przestępstwa. Postępowanie w tych sprawach prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie. Tamtejsi policjanci zapowiadają także dalsze kontrole trzeźwości kierowców na drogach powiatu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick