Ponad pół tysiąca biegaczy. 29. Cross Fiedlera z sukcesem

0
Ponad 650 osób stanęło dziś na starcie 29. edycji Crossu Fiedlera, czyli wielkiej, biegowej imprezy dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Raszkowie. Nie tylko raszkowianie, ale i młodzi miłośnicy biegania z Jarocina czy Mikstatu postanowiło zmierzyć się z różnymi dystansami i przełajami na trasie. Dopisała pogoda i siły w nogach uczestników crossu.

Już od blisko 30 lat Cross Fiedlera w Raszkowie cieszy się ogromną popularnością wśród młodych miłośników biegania. Choć w znacznej mierze to nauczyciele motywują dzieci i młodzież do startu w zawodach, wielu z nich realizuje się sportowo i dobrowolnie staje na starcie trasy. – Zaczynaliśmy w śniegu i błocie, w strasznie mroźnych warunkach. Potem zmienialiśmy datę i tak jak dzisiaj, zwykle we wrześniu cieszymy się dobrą pogodą i znakomitymi wynikami – mówi Adam Dutkowski, współorganizator crossu.

Dzieci i młodzież, a w finałowym biegu także dorośli, mierzą się z dystansami od 150 do 4000 metrów. Zawody rozpoczyna od dwóch lat „Bieg dla transplantacji”, czyli przebiegnięcie krótkiej trasy bez mierzenia czasu, ale dla samego wyrażenia poparcia dla idei dawstwa narządów.

Więcej o 29. Crossie Fiedlera w Raszkowie dziś w „Wydarzeniach” telewizji Proart o 17:20, 20:00 i 22:30.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick