Ponad 36 litrów krwi w akcji "SpoKREWnieni służbą"

0

Dziś drzwi ostrowskiej Komendy Powiatowej Policji otwarte były dla wszystkich, którzy postanowili włączyć się do akcji „SpoKREWnieni służbą” organizowaną pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W akcję włączyli się też uczniowie ostrowskich szkół średnich. Cała krew pobrana podczas zbiórki zasili ogólnopolski bank krwi.

"SpoKREWnieni służbą" to ogólnopolska akcja krwiodawstwa zorganizowana dla funkcjonariuszy policji, ale do udziału w niej zachęcano wszystkich, którzy chcieli pomóc. W Ostrowie Wielkopolskim zaproszenie do komendy przy ul. Odolanowskiej przyjęli uczniowie m.in. Zespołu Szkół Ekonomicznych, w którym funkcjonują klasy o profilu policyjnym.

– Niedawno mieliśmy sytuację, w której nasi koledzy z komendy ulegli wypadkowi, wtedy jednemu z nich była potrzebna krew. Wielu naszych funkcjonariuszy zaproponowało, że zostaną dawcami w tym konkretnym przypadku. Ale krew potrzebna jest zawsze i dla wszystkich, dlatego włączamy się także w takie działania – mówił dziś podinsp. Zbigniew Raczak, Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wlkp.

Podczas akcji krew pobrano 81 osobom, co daje w sumie 36,5 litra płynu, który trafi do ogólnopolskiego banku krwi. Więcej w dzisiejszych "Wydarzeniach" telewizji Proart.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick