Ponad 4 mln zł i ponad 6,5 tys. wniosków. Dodatek węglowy wypłacany w Krotoszynie

0
Wypłaty dodatku węglowego w Krotoszynie ruszyły w drugiej połowie sierpnia. Najwięcej, bo aż 5,5 tys. wniosków złożono w pierwszych tygodniach. Pierwsze pieniądze są już na kontach mieszkańców lub w ich kieszeniach. Kolejne wypłaty zaplanowano na początek przyszłego tygodnia.

Wypłaty dodatku węglowego w Krotoszynie realizuje tamtejszy Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Przyjmowanie wniosków rozpoczęto 17 sierpnia, wtedy też wpłynęło ich najwięcej.

W sumie mieszkańcy Krotoszyna złożyli już ponad 6,5 tys. wniosków. – Jesteśmy w trakcie weryfikacji kolejnych dokumentów. Do teraz wypłaciliśmy dokładnie 1339 dodatków. Staramy się to robić jak najszybciej, ale niestety są pewne nieścisłości, które trzeba wyjaśnić – mówi Lidia Pawłowska, kierownik sekcji pomocy środowiskowej w MGOPS-ie w Krotoszynie.

Wysokość wypłaconego dodatku opiewa na kwotę 4 mln zł. – W myśl przepisów my najpierw musimy mieć pieniądze od wojewody na koncie, żeby móc przyznawać te świadczenia. Kolejne wypłaty planujemy najpóźniej na początku przyszłego tygodnia – tłumaczy Mikołaj Jagodziński, referent ds. świadczeń z krotoszyńskiego ośrodka.

Opóźnienie wypłat dodatku węglowego spowodowane jest przez błędy popełniane przez mieszkańców. Są to m.in. źle wypełnione deklaracje do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. – Problem jest też z wnioskami o wypłaty dla mieszkańców budynków wielorodzinnych, najczęściej są to kamienice. Tam składane były deklaracje zbiorcze do CEEB. My wtedy musimy dokładnie weryfikować, pod jakim adresem znajduje się jakie źródło ciepła – dodaje Mikołaj Jagodziński.

Mieszkańcy Krotoszyna mogą otrzymać dodatek węglowy w postaci przelewu na konto wskazane we wniosku bądź w gotówce wypłacanej w kasie MGOPS-u.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick