Ponad 200 studentów zaczęło naukę w SAN

1
Ostrowski oddział Społecznej Akademii Nauk powitał nowych studentów. Jak twierdzi dziekan placówki Tadeusz Sarnowski, mimo niżu demograficznej uczelnia nie ma problemu z rekrutacją i każdego roku wita około 200 nowych żaków. Dziś odbyła się oficjalna immartykulacja w SAN.

W roku akademickim 2017/2018 na pierwszy rok studiów rekrutowano 214 osób na studia inżynierskie, magisterskie i licencjackie oraz ponad 40 studentów na studia podyplomowe.

Na jedynej w Ostrowie Wielkopolskim uczelni o charakterze akademickim można studiować na trzech kierunkach: zarządzanie, informatyka i logistyka. Do wyboru są łącznie 23 specjalizacje. W tym roku pojawiły się nowe propozycje, takie jak m.in. rachunkowość menadżerska, bankowość i ubezpieczenia czy kadry i płace (na studiach podyplomowych).

– Powoli przechodzimy z profilu akademickiego na profil praktyczny. To wiąże się z większą ilością zajęć praktycznych niż teoretycznych. Główna kadra profesorska to wykładowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz ze Społecznej Akademii Nauk w Łodzi – mówi Tadeusz Sarnowski, wydział Społecznej Akademii Nauk w Ostrowie Wielkopolskim.

Dzisiaj przedstawiciele studentów pierwszego roku w  towarzystwie przewodniczącej samorządu studenckiego złożyli ślubowanie, wysłuchali pokazowego wykładu na temat cyfryzacji informacji oraz odebrali życzenia owocnej nauki od przedstawicieli uczelni, władz samorządowych różnego szczebla i wykładowców.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick