Rozdali ponad 160 komputerów. Sprawdź, do kogo trafiły

1
Ponad 160 komputerów trafiło do najmłodszych mieszkańców gminy Ostrów Wielkopolski. Są to przedstawiciele rodzin byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych. Gmina na ten cel pozyskała prawie 400 tys. zł dofinansowania z rządowego programu „Cyfrowa Polska”.

Ponad 160 przedstawicieli rodzin byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych z terenu gminy Ostrów Wielkopolski otrzymało laptopy z torbami, a 1 osoba wzbogaciła się komputer stacjonarny.

O wsparcie w postaci laptopów mogły ubiegać się osoby, których krewni w linii prostej (np. rodzice, dziadkowie) pracowali w zakładach PGR. – Wszyscy poznaliśmy, jak smakuje praca zdalna, nauka zdalna. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że bez czegoś takiego, jak urządzenie mobilne, nie jesteśmy w stanie funkcjonować – mówiła tuż po odebraniu laptopa Gabriela Urban.

Program rządowy, z którego dofinansowano zakup komputerów, ma na celu wsparcie cyfrowe osób zamieszkujących tereny popegeerowskie. W gminie Ostrów sprzęt otrzymali uczniowie szkół podstawowych. – Projekt ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób, które zamieszkują tereny popegeerowskie. Myślę, że dzięki tym laptopom dzieciom będzie łatwiej w tych trudnych czasach np. w przypadku powrotu nauki zdalnej – tłumaczy Dariusz Pryczak, sekretarz gminy Ostrów Wielkopolski.

Wraz z komputerami dzieci otrzymały torby, dzięki którym będą mogły bezpiecznie podróżować z urządzeniami. Sprzęty objęte są dwuletnim okresem karencji. – To będzie taki okres gwarancyjny. Po nim komputery zostaną przekazane na własność młodzieży, która otrzymała laptopy – dodaje Dariusz Pryczak.

Każdy komputer został również wyposażony w oprogramowanie, umożliwiające pracę zdalną oraz takie, z którego będą mogły korzystać osoby z niepełnosprawnościami.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Czasem nie wiem czy obserwując świat i działania władz lepiej się śmiać czy płakać. Szkoda tylko, że to rozdawnictwo z podatków, a nie pieniędzy polityków. Jakby co mamy rok 2022 i demokrację. Można iść do pracy i zarobić, ale to chyba oczywiste?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick