Ponad 16 ton pomocy. Podsumowali dwa miesiące funkcjonowania magazynu darów

0
Koordynatorzy akcji pomocy Ukraińcom w Ostrowie Wielkopolskim podsumowali dwa miesiące funkcjonowania magazynu darów zlokalizowanego w dawnym Kinie Komeda. Jak policzyli, od 27 lutego do 30 kwietnia wydano ok. 16 ton różnego rodzaju rzeczy w tym odzieży, mebli i sprzętu AGD. Pomoc ma być kontynuowana. W maju punkt będzie otwarty w każdy wtorek od 15.00 do 19.00. Potrzebni są także kolejni wolontariusze do pomocy. Szczegóły na wlkp24.info.

W ciągu dwóch miesięcy z magazynu darów dla Ukraińców funkcjonującego w dawnym Kinie Komeda w Ostrowie Wielkopolskim wydano ponad 16 ton rzeczy. Skorzystało z nich ponad 8 tysięcy Ukraińców nie tylko z terenu tego miasta, ale z całej Polski. W tym czasie pomocą służyło im 6 tysięcy wolontariuszy, którzy przepracowali w ramach wolontariatu ponad 300 godzin (64 dni).

Choć najczęściej Ukraińcy są kierowani do magazynu po odzież czy bieliznę, dary przekazywane przez mieszkańców znacznie wykraczały w ciągu tych dwóch miesięcy poza te ramy. Jak policzyli koordynatorzy pomocy, oprócz ubrań było to m.in.:

  • 14 pralek,
  • 16 lodówek,
  • 50 kanap,
  • 45 wózków dziecięcych,
  • 80 krzeseł, szaf, foteli, meblościanek,
  • 329 wyprawek szkolnych (tzw. plecaki pełne miłości).

Pomoc jest kontynuowana. W maju zmienią się jednak dni otwarcia. Magazyn w dawnym Kinie Komeda będzie czynny w każdy wtorek od 15.00 do 19.00.

Koordynatorzy pomocy Ukraińcom po raz kolejny podkreślają, że potrzeba więcej wolontariuszy. Ci, którzy tam pracują, opadają z sił. Chcieliby odpocząć, ale wiedzą, że punktu nie można zamknąć. Dlatego apelują do innych o zgłaszanie się i wsparcie ich w charytatywnej pracy. Można to zrobić kontaktując się z radnym Szymonem Matyśkiewiczem poprzez Messengera.

Pierwszym terminem, w którym magazyn darów będzie ponownie otwarty jest wtorek, 10 maja.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick