Ponad 100 zakażeń w regionie. Powiat ostrowski i krotoszyński w czołówce

4
Fot. Fusion Medical Animation / Unsplash
Ministerstwo zdrowia poinformowało o 9 105 przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Zmarło 449 osób (w tym 68 osób jedynie na COVID-19). W regionie potwierdzono 103 pozytywne przypadki SARS-CoV-2. Najwięcej w powiecie ostrowskim (26) i krotoszyński (25). W dalszej kolejności znalazły się powiaty jarociński (19), ostrzeszowski (13), kaliski (8), pleszewski (7) i kępiński (5). Na szczęście w ciągu minionej doby nie odnotowano żadnego zgonu w południowej części województwa. Według ministerialnych statystyk liczba zakażonych osób w kraju od początku epidemii zbliża się do pierwszego miliona.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

 1. 1
  1

  Dane są nieprawdziwe.Podajecie że ani 30-go listopada ani 1- go grudnia nie ma przypadków śmiertelnych z naszego regionu,tymczasem 30- go listopada zmarł na Covid-19 syn mojej znajomej z Ostrowa Wlkp.

  • Od wielu miesięcy jest mowa o tym, że podawane raporty nie dotyczą konkretnego dnia, tylko dni poprzednich. Mowa również o tym, że raporty są podawane często z opóźnieniem jedno- bądź dwudniowym. Podajemy te informacje, które danego dnia zostały zaraportowane przez Ministerstwo Zdrowia. Nigdzie nie jest i nie było napisane na naszym portalu, że dotyczą one tego konkretnego dnia, w którym są publikowane. Gdyby tak było, to publikowanie raportów przez Ministerstwo Zdrowia przed południem nie miałoby najmniejszego sensu, bo jak można by w nim uwzględnić pozytywne wyniki z popołudnia?

 2. 1
  1

  Co wam po tych wynikach. Już się znudziło codziennie to samo. I będzie jeszcze długo. Czekać na szczepienie. I to będzie loteria. Nikt nie wie jak zareaguje organizm.

 3. Szanowny Panie Matyszczak-dane z popołudnia powinny być raportowane następnego dnia a jednak nie są ,a zatem należało by zaznaczyć że są to dane orientacyjne.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick