Pomnik Piłsudskiego odsłonięty. Wszystko z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości [ZDJĘCIA]

14
Dziś odbyły się jedne z wielu zaplanowanych uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W uroczystościach wzięli udział m.in. eurodeputowany Ryszard Czarnecki, wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg, poseł Tomasz Ławniczak i senator Łukasz Mikołajczyk.

O godzinie 12.30 odbyła się uroczysta Msza św. w ostrowskiej konkatedrze. Później zebrani w towarzystwie orkiestry przeszli ulicą Ledóchowskiego do ulicy Strzeleckiej, gdzie postawiono pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Pierwsze odsłonięcie miało miejsce już przed południem i dokonał go były Minister Obrony Narodowej – Antoni Macierewicz.

Po południu oficjalnego przecięcia wstęgi dokonał przedstawiciel Związku Piłsudczyków, a pomnik poświęcił biskup pomocniczy Diecezji Kaliskiej – Łukasz Buzun.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. Ale jaja. Macierewicz wpadł incognito przed południem, w drodze do Szczecina, szybko odsłonił, po czym po południu znowu odsłaniali oficjele i biskup. To kiedy trzecie odsłonięcie np przez panią Klimek? We wtorek?

  • Pani Klimek wraz z panem Herwichem pochodzą z postkomuny żeby nie powiedzieć że z komuny, więc nie oczekuj otwierania przez nich pomnika Piłsudskiego, który w 1920 roku rozgromił i przegnał z Polski Czerwonoarmistów broniąc w ten sposób Polskę i Europę przed komunizmem.

  • A ja myślałem, że to setki tysięcy Polaków przegoniły najeźdźców, a to jeden Piłsudski? Warto poczytać, kto był prawdziwym autorem planu bitwy warszawskiej, który przypisuje się Piłsudskiemu.”Nad Wisłą i Wkrą. Studium do polsko-rosyjskiej wojny 1920 roku” autor Władysław Sikorski

  • Nawet Wałęsa sam nie obalił komuny tylko musiała mu w tym pomóc Danuśka jego żona.

 2. Zaraz…zaraz , po pierwsze generała czy marszałka?? Znowu się komuś pofajtało . Po drugie, które odsłonięcie jest ważniejsze ? Mojsze czy twojsze ? Bez poświęcenia czy z poświęceniem ? Z mszą czy bez mszy ? A młodzież szkolna ?? Gdzie jest młodzież szkolna ? Jeżeli wziąć po uwagę ,że Marszałek był ewangelikiem , to średnio to jakoś pasuje . Znowu ktoś przedobrzył .

  • Ten pomnik będzie jeszcze odsłaniał emerytowany podpułkownik ludowego wojska polskiego Marian Herwich i zatroskany patriota o Polskę Andrzej Kornaszewski, tylko tyle, że ich do odsłonięcia będzie się podawało na widłach.

  • Czytam te komentarze i śmiech mnie ogarnia, ile w niektórych osobach jest szyderstwa i tylko umieją innych wyśmiewać. Jeżeli komuś nie podba się to co ktoś inny zrobił to niech to zrobi lepiej a śmiać się tyko wyśmiewać umie a jak ma coś sam zrobić to nic nie potrafi.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick