Polska - Holandia U-20. Kaliski stadion pękał w szwach

Polska reprezentacja piłkarska do lat 20 przegrała z Holandią 1:2. Mecz został rozegrany na Stadionie Miejskim w Kaliszu i był pierwszym spotkaniem biało-czerwonych na tym obiekcie. Starcie w ramach Elite League na długo przed pierwszym gwizdkiem wzbudzało wielkie emocje, ponieważ miał by to pierwszy mecz tak ważnej drużyny w tej części Wielkopolski. Ośmiotysięczny stadion pękał w szwach. Rywalizację z trybun oglądał praktycznie komplet publiczności.

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze, bo od straty bramki w 14. minucie, którego zdobywcą został Zakaria Aboukhlal. W 36. minucie ponownie trafili Holendrzy, ale tym razem Jurgen Ekkelenkamp. Biało-czerwoni nie spisywali się zbyt dobrze w defensywie. Grali niezbyt agresywnie, zostawiając sporo miejsca w strefie obronnej, co skutecznie wykorzystali szybcy rywale.

W szatni trener Jacek Magiera (prowadził Legię Warszawa w słynnym meczu z Realem Madryt w fazie grupowej Ligi Mistrzów zremisowanym 3:3) przekazał podopiecznym uwagi taktyczne i druga część spotkania wyglądała już zupełnie inaczej. Polacy częściej atakowali, pewniej rozgrywali piłkę, regularnie przedostawali się pod bramkę rywala. To przyniosło efekt. W 52. minucie Tomasz Makowski – kapitan polskiej reprezentacji. W ostatnich minutach Polacy mieli kilka dogodnych okazji do tego aby doprowadzić do remisu. Niestety, żadnej nie udało się wykorzystać.