Niedzielny pościg policji. 20-latek uciekł w pole kukurydzy

0
Niedzielne popołudnie nie było spokojne dla policjantów z Jarocina. Około godziny 15.00 wyruszyli w pościg za 20-letnim mieszkańcem Gminy Jarocin, który nie zatrzymał się do kontroli. Jak się okazało, miał nie tylko zakaz prowadzenie pojazdów mechanicznych, ale też posiadał przy sobie niedozwolony susz.

Jak informuje asp. Karina Migalska-Cepa z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, w niedzielę około godz. 15.00 w miejscowości Zakrzew policjanci podczas patrolowania terenu zauważyli samochód marki Volkswagen Passat, którym kierował 20-letni mieszkaniec Gminy Jarocin, znany z wcześniejszych interwencji.

Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania pojazdu, jednak z początku bezskutecznie. Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, co zmusiło policjantów do rozpoczęcia pościgu. 20-latek uciekał najpierw samochodem, później pieszo, aż w końcu próbował ukryć się w polu kukurydzy.

Na miejscu poszukiwań jarocińskich mundurowych wsparli policjanci z oddziału prewencji z Poznania. Po około trzech godzinach uciekiniera udało się odnaleźć. Co więcej, już podczas zatrzymania na komendzie okazało się, że mężczyzna miał przy sobie niedozwolony susz roślinny, poddano go również badaniom na obecność we krwi środków odurzających. 20-latek posiada też orzeczony przez jarociński sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick