Policyjny Black Hawk z Warszawy pomaga szukać mężczyzny z DPS-u [AKTUALIZACJA]

2
Fot. SiR Ostrów Wielkopolski
Śmigłowiec policyjny Black Hawk pomaga w poszukiwaniach 56-letniego mężczyzny, mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie (powiat krotoszyński). To już drugi dzień poszukiwań, w których biorą udział również policjanci oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Szukamy i Ratujemy z Ostrowa Wielkopolskiego. Jak informują służby, mężczyzna jest osobą niezdolną do samodzielnej egzystencji.

Pierwszy dzień poszukiwań 56-latka, który wyszedł z Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie i oddalił się w nieznanym kierunku. Piątkowe poszukiwania trwały 14 godzin. Wzięło w nich udział 40 policjantów, 70 strażaków z OSP i członkowie SiR-u. Niestety, nie przyniosły one skutku. Dlatego w sobotę wezwano do pomocy śmigłowiec policyjny Black Hawk, który pomaga przeszukiwać teren z powietrza.

Mężczyzna w chwili zaginięcia był ubrany w szare spodnie dresowe o ciemnym odcieniu, brązową bluzę i ciemną czapkę z daszkiem. Jego wzrost to około 170 cm, poszukiwany ma szczupłą budowę ciała, jest łysy i ma niebieskie oczy. – Mężczyzna ma problemy koordynacyjno-ruchowe i specyficzny chód. Jest niezdolny do samodzielnej egzystencji – informują przedstawiciele Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, którzy także włączyli się w działania.

W przypadku zauważenia mężczyzny, policja w Krotoszynie prosi o kontakt pod numerami tel.: (62) 725 52 00, (62) 725 52 11 lub z pod numerem alarmowym SiR – 731 112 113.

AKTUALIZACJA – 22.41
Mężczyzna został odnaleziony w okolicach Głogowa. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Więcej na ten temat przeczytasz pod tym linkiem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick