Policyjne zajęcia dla młodych „mundurowych”

0
Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim współpracując z klasami mundurowymi prowadzi szereg zajęć, które m. in. mają pokazać młodzieży, czym jest służba w formacji mundurowej. W ostatnim czasie przygotowane zajęcia przez funkcjonariuszy połączone były z praktyką, aby młodzież mogła nie tylko zapoznać się ze służbą w Policji, ale w pewnym stopniu jej doświadczyć.

W powiecie ostrowskim znajdują się dwie szkoły średnie, w strukturach których zostały utworzone tak zwane klasy mundurowe. Jest to Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim z klasami o profilu prawno-policyjnym oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenie Ustawicznego w Przygodzicach z klasami o profilu zarządzania kryzysowego i wojskowym.

W ubiegłym tygodniu, szkoła z Przygodzic zorganizowała na terenie ośrodka wypoczynkowego Piaski – Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim, obóz integracyjno-edukacyjny dla uczniów klas profilowanych. Do udziału w nim, w ramach współpracy, zaproszono także policjantów z ostrowskiej komendy.

Uczniowie na obozie mieli okazję spotkać się z przewodnikiem psa służbowego, który zaprezentował pokaz tresury swojego podopiecznego. Przedstawił jednocześnie wszystkim specyfikę służby policyjnego przewodnika psa. Opowiedział o też o trybie szkolenia, jakie musi przejść policjant i pies. Wspomniał też o sytuacjach, w których najczęściej sprawdza się użycie psów służbowych. Następnie uczestnikom obozu zaprezentowali się policjanci z ostrowskiej grupy realizacyjnej. Policjanci zademonstrowali specjalistyczny sprzęt i wyposażenie, które używają na co dzień w służbie oraz w przypadku siłowych wejść do pomieszczeń i obezwładniania przestępców.

Podczas spotkań z policjantami młodzież nabywa wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, a także poznaje specyfikę pracy mundurowych. Uczniowie uczestniczą także w akcjach i działaniach profilaktycznych organizowanych przez ostrowską jednostkę.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick