Policyjna akcja w Kaliszu. Zabezpieczono pięć automatów

0
Policjanci z Kalisza wraz z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej, przeprowadzają cykliczne działania, których celem jest zwalczanie przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach. Podczas ostatnich tego typu działań, w jednym z kaliskich lokali zabezpieczono pięć automatów o łącznej szacunkowej wartości około 50 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze ustalili, że na terenie Kalisza działa punkt, w którym mogą być urządzane nielegalne gry hazardowe. 20 września przedstawiciele obu służb wkroczyli do znajdującego się w centrum miasta lokalu.

W trakcie czynności mundurowi zabezpieczyli pięć automatów o łącznej wartości około 50 tys. złotych. Na maszynach urządzane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych – mówi mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

 Urządzenia trafiły do depozytu Służby Celno-Skarbowej, której funkcjonariusze poprowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie wolno urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych urządzeń w lokalach gastronomicznych, handlowych lub usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych – dodaje.

Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat. Policjanci i celnicy zapowiadają dalsze kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick