Policjanci z Ostrowa i Kalisza najlepsi w Kynologicznych Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

1
Fot. KPP Ostrów Wlkp.
Asp. Krzysztof Berek z Ostrowa Wielkopolskiego i sierż. szt. Patrycja Wojtas z Kalisza zajęli pierwsze miejsce w XVIII Kynologicznych Mistrzostwach Policji. W klasyfikacji drużynowej Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, którą reprezentowali razem z asp. sztab. Markiem Sotem, nie miała sobie równych.

Kaliska policjantka sierż. sztab. Patrycja Wojtas oraz asp. sztab. Marek Sot i asp. Krzysztof Berek (z Ostrowa Wielkopolskiego) reprezentowali Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, cała trójka zajęła pierwsze miejsce w XVIII Kynologicznych Mistrzostwach Policji rywalizując w zawodach drużynowych, w których zdobyły 868 punktów. O 24 więcej niż drugi w klasyfikacji zespół z Krakowa.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Sam udział w finale, który odbył się w Sułkowicach był dużym wyróżnieniem, ponieważ wystąpili w nich najlepsi policjanci w Polsce reprezentujący 17 garnizonów. Zespołowi z Wielkopolski to jednak nie wystarczyło i postanowili powalczyć o zwycięstwo.

W trakcie zawodów, które trwały cztery dni, na policjantów oraz ich czteronożnych partnerów czekało kilka konkurencji: tropienie śladów węchowych w terenie, sprawdzian ogólnego posłuszeństwa psa, przeszukiwanie wyznaczonego obszaru, pokonywanie przeszkód, a także sprawdzian z elementów obrończych (pościg bez kagańca). Oprócz czysto praktycznej rywalizacji, uczestnicy musieli rozwiązać również test wiedzy i wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Sierż. sztab. Patrycja Wojtas jest pierwszą kobietą-przewodnikiem psa służbowego w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu, a służbę pełni od siedmiu lat. Zazwyczaj z jednym z dwóch czteronożnych partnerów: Brego (pies patrolowo-tropiący) lub Loganem (przeszkolonym do wyszukiwania narkotyków).

Asp. Krzysztof Berek pełni służbę w policji od 18 lat. Przewodnikiem psa służbowego został w 2006 roku. Wielokrotnie osiągał sukcesy m.in. w 2017 roku wraz z psem Jasetem (do wyszukiwania zapachów narkotykowych) zajął I miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Kynologicznych. W tym roku z psem Masterem (pies patrolowo-tropiący do działań bez kagańca). również stanął na najwyższym stopniu podium w wojewódzkich mistrzostwach.

Wyniki drużynowych zawodów:
I. KWP Poznań:
asp. sztab. Marek Sot (kierownik drużyny), asp. Krzysztof Berek z psem Master (przewodnicy), sierż. sztab. Patrycja Wojtas z psem Kostur – 868 punktów.
II. KWP Kraków: asp. sztab. Paweł Bień (kierownik), asp. sztab. Bartłomiej Łękawa z psem Harnaś, asp. sztab. Wiesław Zagórski z psem Icon – 844 punkty.
III. KWP Bydgoszcz: podkom. Dawid Ludkowski (kierownik), asp. sztab. Marian Auguściński z psem Iskra, sierż. sztab. Tomasz Kozielecki z psem Edyl – 839 punktów.

– – –

Berek

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. dlaczego piszecie o policjantce z Kalisza , a ani słowa o policjancie z Ostrowa ?( asp. K. Berek).Bardzo dziwna sytuacja , jak na portal OSTROWSKI…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick