“Policjant” wyłudził blisko 30 tysięcy. Został złapany na gorącym uczynku

0
Dzięki współpracy mieszkańców powiatu kępińskiego oraz lokalnej policji udało się zatrzymać fałszywego policjanta. Na szczęście wszystkie skradzione pieniądze wróciły do właścicieli. 41-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego odpowie teraz za wszystko przed sądem.

Telefony do kępińskich mundurowych rozdzwoniły się 22 grudnia. Z informacji, jakie uzyskali policjanci wynikało, że dzwonił do nich ktoś podający się za funkcjonariusza. Informował o wypadku z udziałem ich bliskich i o obowiązku zapłacenia grzywny. – Dzięki dobrej współpracy dzielnicowego z Posterunku Policji w Bralinie oraz świadomości mieszkańców gminy Bralin udało się zatrzymać w miejscowości Nowa Wieś Książęca, 41 – letniego mieszkańca powiatu kaliskiego – informuje sierż. Rafał Stramowski, oficer KPP w Kępnie.

Oszust został przyłapany do gorącym uczynku. Przyszedł do 72-letniej kobiety, by odebrać naszykowane dla niego pieniądze. W toku postępowania okazało się, że już wcześniej oszukał inną mieszkankę powiatu kępińskiego. – Dokonał taka samą metodą oszustwa na 76 – letniej mieszkance gminy Blizanów, od której odebrał pieniądze w kwocie 27 tysięcy złotych. Pieniądze zostały odzyskane i wróciły do właścicielki – mówi sierż. Stramowski.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność. Mundurowi nigdy nie proszą o pieniądze. Nigdy nie dzwonią i nie przychodzą do domów, by odebrać gotówkę. Każdą taką próbę wyłudzenia, należy zgłosić odpowiednim służbom.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick