Policjanci z Siedlec usłyszeli wyroki za torturowanie ostrowian

13
Jest wyrok dla funkcjonariuszy z Siedlec: Wiesława P., Grzegorza R., Adama Ch., Grzegorza P. i policjanta z Warszawy – Jarosława K. za znęcanie się i pobicie ostrowian zatrzymanych w sierpniu 2012 w Siedlcach po napadzie na sklep jubilerski. Funkcjonariusze z siedleckiej Komendy Miejskiej Policji mieli dopuścić się wymierzenia sprawiedliwości na tzw. własną rękę. Jak w ciągu całego procesu, który toczył się w ostrowskim Sądzie Rejonowym zeznawali uczestnicy tych zdarzeń - troje ostrowian miało być torturowanych. Jedna z ofiar, Jędrzej K. w wyniku traumy popełnił samobójstwo.

Sąd w przypadku Grzegorza P. wydał wyrok skazujący go na 2 lata i 2 miesiące pozbawienia wolności oraz zakaz piastowania stanowisk kierowniczych w szeregach policji. To najwyższa wymierzona kara. Dodajmy jednak, że Grzegorz P. jest już na emeryturze.

Grzegorz R. usłyszał wyrok roku więzienia w zawieszeniu na oraz trzyletni zakaz pracy w policji.

Adama Ch. sąd skazał na rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności i 5 lat zakazu wykonywania służby.

Wiesław P. usłyszał wyrok roku i 10 miesięcy pozbawienia wolności, również jego dotyczy zakaz pracy.

W przypadku Jarosława K. wydano wyrok na rok i 3 miesiące pozbawienia wolności. Sąd wykonanie wyroku zawiesił na okres 3 lat.

Przypomnijmy, rodzina Jędrzeja K., który w wyniku wydarzeń na komendzie w Siedlcach odebrał sobie życie, wnioskowała do sądu o potraktowanie działania mężczyzn jako zorganizowanej grupy przestępczej. Sąd wniosek odrzucił. 

Winnych sąd zobowiązał także do wypłaty zadośćuczynienia rodzicom Jędrzeja K.. Ojcu – 10 tysięcy złotych oraz matce – tyle samo. Skazani są zobowiązani także do pokrycia kosztów sądowych, łącznie to kwota ponad 30 tysięcy.

– To ważny dzień dla wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Uznano, ze konkretni funkcjonariusze policji składali zeznania w tej sprawie jako świadkowie zeznawali niezgodnie z prawdą. Z tego powodu, z powodu uznania winy oskarżonych jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi mecenas Paweł Murawski, oskarżyciel posiłkowy.

Odsyłamy do wcześniejszych materiałów z przebiegu procesu:

http://archiwum.wlkp24.info/aktualnosci/15901,w-obronie-praw-czlowieka-czyli-trwa-proces-siedleckich-funkcjonariuszy.html

http://archiwum.wlkp24.info/aktualnosci/15905,nie-ma-wyroku-swiadkowie-zabieraja-glos.html

Zapadnie wyrok dla policjantów z Siedlec?

Policjanci z Siedlec zostaną potraktowani jako zorganizowana grupa przestępcza?

 

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

  • 2
   7

   a CO UWAŻASZ ŻE KTOKOLWIEK ZASŁUGUJE NA TAKIE TORTURY?

   KTO JEST BEZ WINY NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIEŃ .

 1. Pani redaktor pisze w artykule cyt. : Przypomnijmy, rodzina Jędrzeja K., który w wyniku wydarzeń na komendzie w Siedlcach odebrał sobie życie…

  Natomiast w artykule pod linkiem: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/poznan/siedlce-policjanci-skazani-za-znecanie-sie-nad-zatrzymanymi/2sn350c

  Jest napisane cyt. : Jednocześnie sędzia odniosła się do samobójstwa Jędrzeja mówiąc, że „była to jego własna decyzja i zdarzenia w Siedlcach nie miały wpływu na popełnienie przez niego samobójstwa”. – Jego zły stan psychiczny wynikał z faktu, że w swoim środowisku przestępczym był postrzegany jako konfident. Środowisko przestępcze miało wpływ na całokształt jego postępowania – tłumaczyła sędzia.

  To gdzie jest prawda ???

  • 2
   1

   pewnie pośrodku tam zawsze jest prawda. nikt nie wie dlaczego sie zabil, ale jak to zrobil kilka dni czy tam tygodni po tych Siedlcach to sie mozna spodziewać że przez to. podobno jego rodzenstwo mowiło, że caly czas mowil o tym co sie dzialo na komendzie… sędzina też nie wie jaki byl powód ,bo niby skad ma wiedziec

 2. 4
  11

  No cóż…wyrok symboliczny, bo swój na swego ręki nie podniesie za wysoko. Taka kasta. Mnie natomiast zastanawia jeden biznes w tym wszystkim. Dla rodziców torturowanego chłopaka, który się powiesił 20 tys. złotych zadośćuczynienia, a sąd za pierdzenie w stołki ponad 10 tys. złotych. Kolejny raz potwierdziło się jaki to złoty interes ta polska niesprawiedliwość.

 3. 1
  4

  Prokurator postawiu policijantom po pierwsze zuy zarzud iod policijantow powinno tak samo wicijongniente zeznanie wsprawie
  Czitelnik ,,64 lat

 4. 12
  1

  A może wypłacić im odszkodowanie że napadli na jubilera. Kurde ludzie dlaczego osądzacie policjantow, żeby nie oni to ci goście do tej pory by kogoś obrabiali albo mordowali !!!

 5. 8
  2

  Kryminalista który dokładnie wiedział,ze wyląduje w pierdlu wysiadł psychicznie i popełnił samobójstwo bo był tak bardzo maltretowany.Szkoda,ze nie dostał żadnej traumy jak innych ludzi okradał i zastraszał.Wszyscy jadą na policję a czy ktoś sobie zadaje pytanie jak ciężką drogę trzeba przejść żeby nim zostać ?Wyrok jest zbyt surowy.Odszkodowanie w tak dużej wysokości za co???Za to,ze synek innych okradł?Polskie prawo to bezczelność w czystej postaci.

 6. 2
  5

  Policjanci to przestepcy tacy sami jak inni bo to z kim przestaje takim sie staje. Mysla ze “w swietle prawa” wszystko im wolno…

 7. 5
  2

  Trudno oceniać o winie policjantów jak sprawę zna się z mediów.Wiem jedno kto łamie prawo zawsze będzie ich potępiał i zapewne nazywał pospolicie p… Zastanawia mnie tylko to gdzie byli rodzice tych NIBY POSZKODOWANYCH DZIECI którzy wybrali się na WYSTĘPY na drugi koniec Polski żeby napaść na jubilera w Siedlcach. Dopiero jak jeden z napastników odszedł na zawsze to wówczas przypomnieli sobie o dziecku.Teraz najlepiej brać w obronę tych którzy okradli jubilera,a policjantów za to że zatrzymali złodziei wsadzić do więzienia. niedługo będziemy się bali wyjść na ulice jeżeli tak sądy będą podchodzić do sprawy.

 8. 2
  2

  Strasznie zostali skrzywdzeni na przesłuchaniu ,ale jak oni podobno przykładali broń do głowy podczas napadu i prawdopodobnie prasowili ludzi zelazkiem to pewnie nalezało ich za to pochwalić i pogłaskac po głowach. I jeszcze najprawdopodobniej jeden z tych złodziei zeznawał jako świadek koronny. Stąd wniosek mi się nasuwa;bądź policjantem bierz pensję udaj że pracujesz bo tak cię docenią za ujęcie sprawców jak tych policjantów z Siedlec.Mamy własnie dobrą zmianę policja do więzienia a łobuzy na wolność.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick