Policjanci z Siedlec zostaną potraktowani jako zorganizowana grupa przestępcza?

3
Policjanci z Siedlec oraz rodzice Jędrzeja K. z Ostrowa Wielkopolskiego stawili się dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim na kolejnej rozprawie. Na dziś zaplanowano przedostatnie spotkanie, na którym miały zostać wygłoszone mowy końcowe przedstawicieli stron, a w najbliższy piątek sędzia planowała ogłosić wyrok w sprawie. Plany zostały jednak pokrzyżowane, a sprawa prawdopodobnie jeszcze się przeciągnie.

Na dziś zaplanowano przedostatnią rozprawę przeciwko policjantom z Siedlec, którzy w 2012 mieli znęcać się nad ostrowianinem Jędrzejem K. na siedleckiej komendzie po tym, jak chłopak wraz z kolegami dokonał napadu na sklep jubilerski. Chłopak po traumatycznych wydarzeniach odebrał sobie życie. Od początku 2016 roku trwa proces, który ma wymierzyć sprawiedliwość, o jaką zawzięcie walczą rodzice Jędrzeja. O sprawie pisaliśmy wcześniej na naszym portalu:

http://archiwum.wlkp24.info/aktualnosci/15901,w-obronie-praw-czlowieka-czyli-trwa-proces-siedleckich-funkcjonariuszy.html

Na dzisiejszej rozprawie nie stawił się obrońca oskarżonych funkcjonariuszy z Siedlec. Sąd otrzymał informacje, że obrońca ma problemy zdrowotne. Prawnicy oskarżyciela posiłkowego, w tym przypadku rodziców Jędrzeja K. wnioskowali o natychmiastowe przedłożenie opinii lekarza sądowego o stanie zdrowia obrońcy. Sąd zdecydował o wyznaczeniu terminu trzech dni na przedłożenie zwolnienia lekarskiego. Kolejną rozprawę wyznaczono na piątek 8 grudnia, kiedy to strony spodziewały się usłyszeć wyrok.

Nie mniej dziś pojawiły się nowe ustalenia w sprawie. Adwokat oskarżycieli posiłkowych zawnioskował o zakaz pełnienia służby zawodowej przez siedleckich policjantów oraz o to, by czyny, które usłyszeli w akcie oskarżenia zostały zdefiniowane jako działanie zorganizowanej grupy przestępczej. Sąd zdecydował o rozpatrzeniu wniosków na piątkowej rozprawie.

 

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. no ja nie rozumiem… a dlaczego pozakrywali twarze tych „policjantów”…przecież powinni być podwójnie napiętnowani, raz za to że są przestępcami którzy łamią prawo a dwa za to że są policjantami ktorzy łamią prawo, albo nawet w odwrotnej kolejności bo przecież policjant to podobno stróż prawa… a wizerunki jak najbardziej powinny być ujawnione, (chociażby po to żeby umiejętnie ominąć takiego bandytę na ulicy), co oni się z nimi tak cackają? a co nie wiedzieli co robią?no, to jak mieli odwagę wtedy to niech mają odwagę i teraz ładnie nam się przedstawić…z profila, pod ściankę , numerki w rączki i baaaaaaaaaaaaaaaaczność! ;))

    • Po tej wypowiedzi widać jaki z ciebie porzadny obywatel,może jesteś taki sam jak Ci co napadli na jubilera w Siedlcach.Gdybyś to Ty był tym okradzionym to byś miał inne zdanie o całej sprawie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick