Policjanci oddali krew i dostali koszulki [ZDJĘCIA]

1
Fot. KPP Ostrów Wlkp.
Ostrowscy policjanci oddali 18 litrów krwi w ramach ostatniej zbiórki. To kolejna tego typu akcja zorganizowana przez funkcjonariuszy w ich komendzie.

18 litrów krwi oddali ostrowscy policjanci podczas kolejnej zbiórki tego bezcennego daru. Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nie gardzą ani mililitrem, ponieważ praktycznie przez cały rok są odnotowywane braki przynajmniej w niektórych grupach. Stąd pomysł, aby regularnie oddawać krew.

CZYTAJ TEŻ: Dezynfekcja urzędu i praca zdalna. Rośnie liczba zakażonych urzędników

– Każda zbiórka krwi jest cennym darem dla drugiego człowieka. Zwłaszcza teraz krew jest wyjątkowo potrzebna. Dlatego też, policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zorganizowali dzisiaj akcję oddawania krwi. Akcja odbyła się w ostrowskiej komendzie – mówi mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. – Za nieocenioną pomoc w działalność klubu dziękujemy ZT NSZZ Policjantów w Ostrowie Wielkopolskim – dodaje.

Policjantów nie trzeba było długo namawiać do wzięcia udziału w akcji. Wielu z nich regularnie włącza się w tego typu inicjatywy i dzieli się krwią z potrzebującymi. Przy okazji tej zbiórki członkowie Klubu HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim otrzymali również dedykowane koszulki.

Ostrowscy funkcjonariusze oddali w 2020 roku ponad 115 litrów krwi.

CZYTAJ TEŻ: Strażacy uczą młodzież zdalnie, czyli prewencja w czasach zarazy

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 8
    4

    Żenujące poprawianie wizerunku, który roztrwonili w czasie pandemii. Co z tego, że wrzucają piękne zdjęcia ze słusznej akcji, skoro za chwilę pozbawią ludzi zarobionych pieniędzy bo każą im wystawiać mandaty za brak masek, a oni nie potrafią się temu przeciwstawić? 🙂 No bo nikt mi nie powie, że brak maski w środku nocy na pustej ulicy ma jakikolwiek sens. Oby wam tych pieniędzy nigdy nie zabrakło…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick