Policjanci chronią się przed smogiem

0

Kilkaset masek przeciwpyłowych zostało już rozdysponowanych w kilkunastu wielkopolskich komendach policji. Inicjatywa wyszła z komendy głównej, a już niedługo pierwsze maski trafią również do ostrowskich funkcjonariuszy. Będą przeznaczone przede wszystkim dla policjantów pełniących służbę w terenie i na drogach, którzy są najbardziej narażeni na wdychanie smogu i spalin.

Półmaski przeciwpyłowe służą do zabezpieczenia układu oddechowego przed wdychaniem uciążliwych pyłów PM 10 i PM 2,5 oraz PM 0,3 związanych ze zjawiskiem smogu. Policjanci mogą wykorzystywać je podczas codziennej służby, nie tylko w warunkach zagrożenia smogiem ale również w przypadku gdy uznają, że zachodzi konieczność tego typu ochrony przed cząstkami pyłu. Wszystko odbywa się na zasadzie dobrowolności, rozkazu stosowania maski nikt nie wyda.

W Wielkopolsce maski trafiły już do kilkunastu jednostek, zainteresowania wyraziła także Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim. – Wstępnie kilkudziesięciu funkcjonariuszy zgłosiło takie zapotrzebowanie i zadeklarowało, że z takiego sprzętu skorzysta – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak z ostrowskiej komendy.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick