Policja zatrzymała podpalacza. To… strażak ochotnik?

0
Fot. Pixabay
Nawet do pięciu lat więzienia grozi młodemu mieszkańcowi Kalisza, który jest podejrzany o wzniecenie w ostatnim czasie kilku pożarów na terenie powiatu kaliskiego. Nieoficjalnie mówi się, że 25-letni mężczyzna to strażak-ochotnik.

Służby walczyły z podpalaczem od kilku miesięcy. Płonęły głównie trawy, nieużytki i pustostany. W ciągu trzech tygodni, strażacy wyjeżdżali do tych pożarów 23 razy.

To on stoi również za dużym pożarem, w którym spłonęło 150 bel słomy. Wartość strat oszacowano na 15 tysięcy złotych. Po akcji gaśniczej policja przeprowadziła oględziny i zabezpieczyła ślady. Cały czas trwało dochodzenie, mające na celu schwytanie podpalacza. Udało się to 8 maja. – Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przedstawili podejrzanemu zarzut. 25-latek przyznał się do podpalenia stogu. Kaliszanin za czyn, o który jest podejrzany, odpowie wkrótce przed sądem. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara pięciu lat pozbawienia wolności – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Jak nieoficjalnie informują kaliskie media, 25-letni mężczyzna to strażak-ochotnik.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick