Policja zatrzymała kierowcę, który uciekał przed kontrolą

0
Ostrowscy policjanci w nocy z 3/4 września ruszyli w pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca usiłując zbiec policjantom stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany. 20-latek uciekający przed policjantami w chwili zatrzymania miał ponad 0,5 promila alkoholu.

W nocy z 3 na 4 września br. podczas patrolu na drogach powiatu ostrowskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego postanowili skontrolować kierującego osobowym fordem. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania kierowcy celem przeprowadzenia kontroli. Kierujący jednak nie reagował na sygnały wydawane przez policjantów. Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się.

Chwilę później kierujący fordem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Jednak to nie udaremniło ucieczki kierującego, który wbiegł w pole kukurydzy. Policjanci na miejscu zastali pasażerkę samochodu. Policjanci zapewnili kobiecie pomoc medyczną i przystąpili do poszukiwań kierowcy. Na miejsce dotarł też przewodnik z psem służbowym. Funkcjonariusze przeszukali pojazd i zabezpieczyli ślady. Po kilku godzinach ostrowscy kryminalni ustalili miejsce i zatrzymali kierującego fordem. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. W chwili zatrzymania mężczyzna miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

Dodatkowo od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i środków narkotycznych.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. O dalszym losie młodego ostrowianina zdecyduje sąd.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick