Policja walczy ze smogiem

5
Co ma wspólnego policja ze smogiem? Dzisiaj bardzo dużo. Funkcjonariusze w całym kraju prowadzą akcję "Smog", która ma na celu eliminowanie z ruchu drogowego aut, które nadmiernie zadymiają otoczenie, co wpływa na zwiększoną emisję spalin.

To nie jedyna rzecz, na którą policjanci zwracają uwagę przy okazji akcji „Smog”. – Będziemy też bacznie przyglądać się innym wykroczeniom związanym m.in. ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą wyeliminować z ruchu drogowego niesprawne pojazdy zagrażające bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczające środowisko naturalne – zaznacza sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Tym samym mundurowi chcą zwrócić uwagę kierowców na fakt, że smog nie powstaje wyłącznie poprzez palenie w przydomowych piecach. – Smog stał się problemem na skalę światową. Dlatego wszyscy powinniśmy starać się przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji. Wybrane patrole policji będą używać przyrządów kontrolno-pomiarowych do stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick