Policja szuka sprawcy, który zniszczył stację rowerów miejskich, a władze zapowiadają dwie kolejne

4
Po trzech miesiącach zimowej przerwy wraca ostrowski rower miejski. W przerwie zimowej nie obyło się jednak bez incydentu. Na stacji mieszczącej się przy urzędzie miejskim, nieznany dotąd sprawca uszkodził część panelu sterującego. To już drugie tego typu zdarzenie w tym miejscu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja. Dotychczas nie udało się ustalić sprawcy.

Ostrowski rower miejski wraca już 1 marca. Wówczas na stacjach pojawią się rowery, które zimową porą przeszły przegląd techniczny. Obecnie w Ostrowie znajduje się 10 stacji, w różnych lokalizacjach m.in. w centrum, na piaskach, przy Galerii Ostrovia czy na Kozim Borku. Jak powiedział Janusz Marczak, prezes zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim, do kwietnia mają powstać dwie nowe stacje. Jedna przy centrum przesiadkowym w Ostrowie, a druga na ostrowskim rynku.

Rower miejski można wypożyczyć za pomocą aplikacji. Opłata inicjalna wynosi 10 złotych, a pierwsze 4 godziny są bezpłatne.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. żeby aktywować konto trzeba je doładować na min. 10 zł : ) – przy wypożyczeniu roweru pierwsze 4 godziny jazdy są darmowe, potem 10 zł za godzinę.

  2. „Policja szuka sprawcy, który zniszczył stację rowerów miejskich, a władze zapowiadają dwie kolejne”. Co zapowiadają władze? Pan Sebastian wie, ale nie powie. Nie wiem kim jest pan Sebastian, ale jego język jest „dziwna”. Który to już raz ten pan używa tego „dziwna” języka.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick