Policja bez tolerancji dla nadmiernej prędkości. Kierowcy, noga z gazu!

2
Fot. KPP Jarocin
W ten weekend policjanci w całej Wielkopolsce wyjadą na ulice i będą kontrolować prędkość kierowców. Każde tego typu wykroczenie ma być karane mandatem oraz punktami karnymi. Policjanci apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i zapowiadają zero tolerancji dla piratów drogowych.

Nadmierna prędkość jest cały czas jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym szczególnie tych, których skutkiem jest śmierć człowieka. Dlatego funkcjonariusze nie będą tolerancyjni dla kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Działania zostaną przeprowadzone przede wszystkim na głównych ciągach komunikacyjnych, ale policyjnych kontroli można spodziewać się również na drogach lokalnych. „Zero tolerancji to brak pobłażania kierowcom, którzy lekceważą przepisy i pędząc po drogach narażają siebie i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Nadal liczba tych najtragiczniejszych zdarzeń, w których uczestnicy stracili życie bądź odnieśli poważne obrażenia, jest bardzo duża. Jak pokazują ostanie zatrzymania praw jazdy za nadmierną prędkość, nawet przy bardzo trudnych warunkach drogowych, kierowców którzy za nic mają ludzkiego życie nie brakuje” – mówią policjanci.

Jeśli dojdzie do rażącego złamania przepisów drogowych, zwłaszcza w terenie zabudowanym to policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Mundurowi przypominają także, że kara czeka także tych, którzy wsiądą za kierownicę mimo wcześniej zabranego prawa jazdy. „Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w tym 3 – miesięcznym okresie, będzie skutkowało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, wiązać się będzie z cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami. Aby ponownie zdobyć uprawnienia, trzeba będzie zdać egzamin na nowo” – dodają mundurowi.

W ten weekend warunki na drogach będą bardzo niebezpieczne. Silny mróz spowoduje, że drogi oraz chodniki będą wyjątkowo śliskie. Kierowcy, noga z gazu!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Kasy zaczyna brakować trzeba ściągnąć od plebsu. Rozumiem, że wczoraj można było szybko jeździć, a w weekend już nie. 😉

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick