Policja bada i eliminuje pojazdy niesprawne technicznie

2
W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu ostrowskiego policjanci prowadzili kontrole przy użyciu pojazdu Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii (ETDiE). Mundurowi wykorzystując ten sprzęt kontrolują samochody, busy i ciężarówki. Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu policjanci mogą eliminować z dróg pojazdy niesprawne technicznie i zanieczyszczające środowisko naturalne.

Policjanci z ostrowskiej drogówki pełnią służbę z Ekipą Techniki Drogowej i Ekologii (ETDiE). Radiowóz z mini stacją diagnostyczną wyposażony jest m. in w analizator spalin, dymomierz, przyrząd do pomiaru przepuszczalności światła w szybach pojazdów, miernik poziomu dźwięku pojazdów.

Dzięki takiemu wyposażeniu mundurowi mogą bardzo dokładnie sprawdzić stan techniczny pojazdów. W tym specjalistycznym radiowozie jest również miejsce do sporządzania dokumentacji z przeprowadzonych kontroli przebieg służby. Dzięki takiemu wyposażeniu policjanci mogą eliminować z dróg pojazdy niesprawne technicznie i zanieczyszczające środowisko naturalne.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami, za przekroczenie norm emisji, grozi mandat karny oraz zatrzymanie dowodu rejestracyjnego samochodu.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Kierowco! Proponuję podwójną czujność podczas takich wątpliwej jakości kontroli. Organem władnym i kompetentnym do przeprowadzania badań jest wyłącznie Okregowa Stacja Kontroli Pojazdów. Sam kiedyś padłem ofiarą podobnej łapanki i to co wykazali „mundurowi” a to co wykazała OSKP było lekko mówiąc – rozbieżnością. Niestety było za późno na jakiekolwiek odwołania lub anulowania mandatu z mojej strony. Pozatym dopuszczalna norma emisji spalin różni się w przypadku aut kilkunastoletnich a aut kilkuletnich lub nowych – na tym tle również są naginane normy – byle walnąć mandat. Pozdrawiam i nie dajcie się kroić ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick