Policja apeluje, zwracajmy uwagę na dzieci

0
W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Jak co roku policjanci drogówki będą uczestniczyć w działaniach „Bezpieczna droga do szkoły”. Do wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o zachowanie na drodze szczególnej ostrożności. - Zwracajmy uwagę na dzieci, pomóżmy im bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu! - apeluje policja.

Początek roku szkolnego to jednocześnie początek policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze już obserwują okolice szkół, przyległą do nich infrastrukturę drogową, pobliskie przejścia dla pieszych.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w drodze do placówek szkolno-oświatowych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego szczególną uwagę będą zwracać na kierujących pojazdami w rejonie szkół. Zaplanowane są kontrole pojazdów pod kątem stanu trzeźwości kierujących, sposoby przewożenia dzieci oraz reagowanie na przypadki przewożenia nadmiernej liczby osób. Jednocześnie funkcjonariusze będą kontrolować drogi w rejonie szkół oraz placówek oświatowych pod kątem ujawniania wykroczeń mających bezpośredni wpływ na zaistnienie zdarzeń drogowych, w szczególności polegających na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości jazdy – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Także policyjni profilaktycy i dzielnicowi będą odwiedzać szkoły spotykając się głównie z najmłodszymi, przekazując im najistotniejsze informacje z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas takich prelekcji uczniowie dowiadują się dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie. Policjanci omawiają również zasady bezpiecznego poruszania się i przechodzenia przez ulicę.

Do wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o zachowanie na drodze szczególnej ostrożności. Zwracajmy uwagę na dzieci, pomóżmy im bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu! – kończy rzecznik.

źródło: KPP Ostrów, fot. policja.pl/archiwum

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick