Polak, Węgier dwa bratanki

0
Krotoszyn ma nowego zagranicznego partnera. Po Niemczech, Francji i dalekiej Japonii przyszedł czas na Węgry. Miasto podpisało umowę o współpracy z węgierskim Fonyod. Współpraca ma zacząć się od projektu edukacyjnego - wymiany uczniów i nauczycieli.

Miasta zobowiązały się do nawiązania współpracy w kilku dziedzinach: kultury, turystyki, gospodarki, samorządu, sportu, organizacji społecznych oraz oświaty. To właśnie od projektu edukacyjnego zacznie się wymiana uczniów i nauczycieli.

Zasady współpracy i szczegóły nie zostały jeszcze dokładnie opracowane. Wiadomo za to, która ze szkół jako pierwsza nawiąże relacje. Zespół Szkół nr 2 w Krotoszynie. To dopiero początek polsko-węgierskiej współpracy. A namiastkę kultury nowych partnerów mogli zobaczyć mieszkańcy Krotoszyna na rynku za sprawą tamtejszego zespołu ludowego.

Węgierskie Fonjód to siódme z kolei miasto partnerskie Krotoszyna, obok francuskiego Fontenay Le Comte, niemieckiego Dierdorfu, Mejszagoła na Litwie czy Okinoshimy w Japonii. Najdłużej bo od 89 roku Krotoszyn współpracuje z holenderskim Brumen.

redaktor wlkp24.info
anna.grzesiak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick